PKK ateşkesi bitirdi, tehditler savurdu

PKK, ateşkesin son bulduğunu, bütün barajların artık hedefte olduğu ayrıca yapılacak her gözlaltı ve tutuklamaya karşı da eylem yapılacağı tehditleri savurdu

PKK ateşkesi bitirdi, tehditler savurdu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

PKK, 2012 sonunda fiilen başlatılan, 2013 yılı Nevruzunda ise kamuoyuna duyurulan ateşkesin istismar edildiğini savunarak artık misilleme yapacaklarını açıkladı.

PKK'ya yakınlığıyla bilinen Fırat Haber Ajansı'nda (ANF) yer alan habere göre, PKK tarafından yapılan yazılı açıklamada hükümetin, "‘Ben devletim, bildiğimi yaparım’ diyerek ateşkese uymamış, sürekli çatışmalara yol açacak edimlerde bulunmuştur" ifadelerine yer verildi.

Seçimden sonra kalekol ve baraj yapımlarının hiç durmadığını söyleyen PKK, bölgede yapılan barajların "kültürel soykırım ve askeri amaçlı" olduğunu iddia ederek hem barajlara saldırı düzenleneceği hem de yapılacak her tutuklamaya karşı eylem yapılacağı belirtildi.

Açıklamada şöyle denildi: Örütümüz, tüm barajların yapımını durdurma ve bunun için gerilla güçleri dahil her türlü imkanını seferber etme kararı almıştır. Bundan sonra tüm barajlar, baraj yapımında kullanılan araçlar gerilla güçlerimizin hedefinde olacaktır.

Açıklamada gözaltı ve tutuklamalara karşı da eylemler yapılacağı tehditleri savruldu.

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2015, 09:33
banner53
YORUM EKLE

banner39