banner39

PKK elebaşılarından Karayılan'ın sağ kolu öldürüldü

Mardin'in Nusaybin ilçesinde PKK'ya yönelik operasyonda, örgütün elebaşılarından Murat Karayılan'ın yakın korumalığını yapan Behzat kod adlı PKK üyesinin etkisiz hale getirildiği öğrenildi

Güncel 18.02.2017, 13:47 18.02.2017, 14:38
PKK elebaşılarından Karayılan'ın sağ kolu öldürüldü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi,

Mardin'in Nusaybin ilçesinde PKK'ya yönelik operasyonda etkisiz hale getirilen PKK'lıların batı illerinde düzenlenen saldırıları organize ettiği, asker ve polis noktalarında keşif yaptığı tespit edildi.

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, 11 Şubat'ta Nusaybin ilçesinin Büyükkardeş, Küçükkardeş, Akarsu, Yavruköy, İlkadım ve Kuruköy, Ömerli'nin Sulakdere ve Aytepe ile Artuklu'nun Yardere ve Ahmetli mahallelerinde terör örgütü PKK'ya yönelik başlatılan "Şehit Jandarma Uzman Çavuş Sezer Aydemir" operasyonu sürüyor.

Polis ve jandarma ekiplerinin yürüttüğü operasyonda, Nusaybin ilçesine bağlı Kuruköy'de tespit edilen ve etkisiz hale getirilen PKK'nın sözde 2 üst düzey mensubunun batı illerinde düzenlenen terör saldırılarını organize ettiği öğrenildi.

PKK'nın sözde Türkiye sorumlularından Behzat ve yardımcısı Rojhat kod adlı teröristlerin yapılan incelemelerde batı illerinde asker ve polis noktalarında saldırı için keşif yaptığı belirlendi.

Behzat kod adlı PKK'lının, PKK'nın elebaşılarından Murat Karayılan'ın yakın korumalığını yaptığı, en önemli ve güvendiği isimlerin başında yer aldığı tespit edildi.

SÖZDE AKDENİZ METROPOL SORUMLUSU DA ONDAN TALİMAT ALIYORDU

Adana'da tutuklanan PKK'nın sözde Akdeniz metropol sorumlusu "Halo Dayı" kod adlı Eyüp Ç'nin, Mardin'in Nusaybin ilçesinde dün gerçekleştirilen operasyonda ölü ele geçirilen örgütün üst düzey iki mensubundan Behzat kod adlı teröristen talimat aldığı belirlendi.

Mardin'den Antalya'ya kadar olan bölgede PKK'nın sözde sorumlusu olduğu belirlenen Eyüp Ç'nin, Nusaybin ilçesinde PKK'ya yönelik başlatılan "Şehit Jandarma Uzman Çavuş Sezer Aydemir Operasyonu"nda dün ölü ele geçirilen örgütün üst düzey iki mensubuyla irtibatlı olduğu ortaya çıktı.

Eyüp Ç'nin, özellikle örgütün sözde Türkiye sorumlularından Behzat kod adlı teröristten talimat aldığının tespit edildiği öğrenildi.

 

Yorumlar (0)
30
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?