banner15

PKK kundakçıları suç üstü yakalandı

Adana'da bazı araçları kundaklayan ve emniyet müdürlüğünün arka sokağına ve bir polis merkezine ses bombası atan 2 kişi yakalandı

PKK kundakçıları suç üstü yakalandı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Adana'da, PKK yandaşı olduğu belirtilen ve kentteki, bazı araçları kundaklayan, emniyet müdürlüğünün arka sokağına ve bir polis merkezine ses bombası atan iki kişi suçüstü yakalandı

Terörle Mücadele (TEM) Şube Müdürlüğü ekipleri, kentte bazı araçları kundaklayarak PKK propagandası içeren not bırakan, emniyet müdürlüğünün arka sokağına ve bir polis merkezine ses bombası atan şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı.

Olayların meydana geldiği yerlerdeki güvenlik kameralarını inceleyen ekipler, şahısların kaçış güzergahlarını ve gidebilecekleri yerleri tespit etti.

Şüphelilerin kullanabileceği tahmin edilen sokaklarda ve caddelerde önlem alan ekipler, yüzü maskeli ve elleri eldivenli 2 kişiyi benzin bidonlarıyla merkez Seyhan ilçesi Kıbrıs Caddesi'nde başka araçları kundaklamak istedikleri sırada yakaladı.

TEM Şube Müdürlüğündeki işlemleri tamamlanan zanlılar F.A (17) ve İ.Ö (14) Adana Adli Tıp Birimi'ndeki sağlık kontrolünün ardından Çocuk Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi.

SES BOMBASININ PATLAMA ANI GÜVENLİK KAMERASINDA

Öte yandan zanlıların emniyet müdürlüğünün arkasındaki sokakta bir aracın altına ses bombası bırakması güvenlik kameralarınca kaydedildi.

Görüntülere göre, iki şüpheli, ellerindeki patlayıcıyı sigarayla ateşleyerek, bir otomobilin alt kısmına bırakıp uzaklaşıyor. Bir süre sonra ise patlama meydana geliyor. Patlama sırasında araca yakınında bulunan iki kedinin kaçıştığı görülüyor.  

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2016, 08:42
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35