banner39

PKK lideri Abdullah Öcalan'ın avukatları 8 yıl sonra İmralı'ya gitti

PKK lideri Abdullah Öcalan'ın iki avukatı Bursa'daki Gemlik Limanı'ndan İmralı adasına hareket etti.

Güncel 22.05.2019, 12:12
PKK lideri Abdullah Öcalan'ın avukatları 8 yıl sonra İmralı'ya gitti

PKK lideri  Abdullah Öcalan'ın avukatları Gemlik'ten İmralı Adası'na hareket etti. Ziyaret, 27 Temmuz 2011 tarihinden sonra avukatlarla Gemlik üzerinden yapılan ilk görüşme özelliğini taşıyor.

İhlas Haber Ajansı'nda (İHA) yer alan habere göre Abdullah Öcalan’ın avukatları 8 yıl sonra ilk kez Gemlik’ten İmralı Adası'na hareket etti. 

Edinilen bilgiye göre, İmralı Cezaevi’nde tutuklu bulunan Abdullah Öcalan 8 sene sonra adaya geçişin sağlandığı Gemlik'ten giden heyetle görüşecek. Bir kadın, bir erkek avukatı sabah 9:20 sıralarında Gemlik İlçe Jandarma Komutanlığı’na geldi.


Burada kimlik kontrolleri yapılan avukatların yanlarında iç çamaşır, günlük gazeteler ve bir kaç kitabı da getirdiği gözlendi. 2 avukat İlçe Emniyet Müdürlüğü, jandarma ve Cezaevi Müdürlüğü ekiplerinin kontrolünde Gemport Limanı’ndan İmralı Adası’na hareket etti. 

Abdullah Öcalan mayıs ayının başlarında Avrupa İşkenceyi Önleme Komitesi ve avukatlarıyla bir görüşme yapmıştı. Öcalan en son 12 Ocak 2019'da kardeşi Mehmet Öcalan ile görüşmüştü. 

Yorumlar (1)
Turgay Şahin 4 yıl önce
Bebek katili teröristleri bu şekilde ifade etmemiz akıl almaz...
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?