banner15

PKK militanı BDP bağlantılarını anlattı

BDP kanlı eylemlerin odağındaki PKK'yla arasında mesafe koymazken, terör örgütü ile organik bağı olduğunu da inkar ediyordu. Bir PKK'lının itirafları ise BDP'yle bağlantıları anlattı

PKK militanı BDP bağlantılarını anlattı

PKK'nın hain saldırıları tüm Türkiye'yi yasa boğdu. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da, 'Bıçak kemiğe dayandı' diyerek PKK ve siyasi uzantılarına sert tepki gösterdi. Erdoğan'ın "Bölücü terör örgütüyle arasına mesafe koymayanlar da bu suça iştirak ediyor, onlar da bunun bedelini ödemeye mahkum olacaklardır'' şeklindeki açıklamasının ardından gözler yeniden BDP'ye çevrildi.

BDP'nin PKK ile olan işbirliğini ise teröristlerin ifadeleri net bir şekilde göz önüne serdi. Teslim olan bir PKK'lı, BDP binalarında gençleri PKK'lı yapmak için ikna odaları kurulduğunu, "Gençlik odasında örgütsel propaganda ile gençlerin dağa gitmesi yönünde telkinler yapılıyor" diyerek anlattı.

PARTİ MOLOTOF TEMİN EDİYOR

Teslim olan terörist, 8 Ağustos 2011'de, 2.30'da alınan ifadesinde, BDP'nin PKK'ya nasıl adam kazandırdığını şöyle anlattı: "BDP kırsala gidecek şahıslara Habib kod adlı kişi vasıtasıyla ekonomik imkan temin ediyor. Habib, gençlerin kırsala gitmesini sağlıyor. Toplumsal olaylarda molotof ve havai fişek gibi malzemeleri temin ederek gençlere veriyor. Daha sonra da gençlere eylem yaptıkları için para dağıtıyor. BDP içerisinde bulunan gençlik odasında örgütsel propaganda yapılıyor. Gençlerin dağa gitmesi yönünde telkinler yapılıyor."

AMAÇ GELİŞİMİ ENGELLEMEK

Terör örgütü yandaşlarının Doğu ve Güneydoğu'da yapılmak istenen ekonomik ve sosyal atılımlar esnasında sözde 'Serhıldan' adı altında provokatif eylemler düzenlemesinin nedenleri de ortaya çıktı. Kendal kod adlı terörist, zorla kepenk kapattırılan, arabalara, işyerlerine ve kamu binalarına zarar veren sokak eylemlerinin asıl gayesini şöyle dile getirdi: "Bu bölgenin gelişmesini istemiyorlar. Bölge gelişirse halkın refah düzeyinin artacağını ve böylelikle insanların ve gençlerin bilinçleneceğini ve örgütün bu durumdan zarar göreceğini düşünüyorlar. Dağa çıkacak eleman bulmakta zorlanacaklarını biliyorlar. Bundan dolayı da bu tür eylemlerle buraların gelişmesini engellemeye çalışıyorlar."

"KARDEŞ KAVGASIYMIŞ"

Kendal kod adlı PKK'lı, terör örgütüne yeni katılanların çoğunun pişmanlık duyduğunu ancak öldürülme korkusu sebebiyle ayrılamadığını söyledi. PKK'nın bu kaçışları önlemek için 'dönüşün cezası ölümdür' şeklinde sindirme politikası uyguladığını belirten terörist şöyle devam etti: "Yeni gelen kişileri eski örgüt elemanlarına takip ettiriyorlar. Kaçmaya eğilimli olan örgüt elemanlarını da Kuzey Irak'a gönderiyorlar. Ayrıca, kaçmalarını engellemek için de öldürmekle tehdit ediyorlar. Dağa çıktığımda büyük bir pişmanlık duydum. Ölmenin ve öldürmenin kimseye çözüm üretmeyeceğini anladım. Örgütün bizleri kandırarak kullandığını gördüm. Bu çatışmanın kardeş kavgası olmaktan, kardeşi kardeşe kırdırmaktan başka bir şey olmadığını anladım."

Kaynak: BUGÜN

Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2011, 10:07
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35