banner15

PKK savcının yolunu kesti

Gevaş Cumhuriyet Savcısı Kuşku, Muş yolunda PKK tarafından yolunun kesildiğini açıkladı

PKK savcının yolunu kesti

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Van Gevaş Cumhuriyet Savcısı Ersin Kuşku, otomobiliyle izinden görev yerine dönerken PKK'nın yol kontrolüne takıldığını açıkladı. Kuşku, silahlarıyla yol kesen örgüt üyelerinin kimlik kontrolü ile propaganda anını cep telefonuyla kaydettiklerini belirterek, "Onların nerede yayınlayacaklarını bilmiyorum, onlardan önce ben yayınlayayım dedim" açıklamasını yaptı.

Savcı Ersin Kuşku, olayı hukukçuların paylaşım sitesi adalet.org'da yazdı. Kuşku "Yolumu kestiler bu memlekette" başlıklı yazısında yaşadıklarını şöyle anlattı:

(...)

Saat 21:30 gibiydi. Muş merkeze tahmini 20-25 km. kala yolun ortasında birkaç kişi el fenerleriyle durmam için işaret etmeye başladı. Karanlık olduğundan sadece ışıkları gördüğümden jandarma ya da polisin yol kontrolü yaptığını sandım. Biraz daha yaklaştığımda durmam için işaret edenlerin peşmerge kıyafetli, yüzleri sarılı, bir ellerinde tabanca diğer ellerinde keleş olan teröristler olduğunu gördüm.

"KİMLİK KONTROLÜ YAPTI"

Biri yanıma yanaşıp silahı bana doğrulttu ve kimlik kontrolü yaptıklarını söyleyerek kimliğimi istedi. Diğeri bu arada elindeki cep telefonunun flaşını açmış kamera kaydı yapıyordu. Telsizle de başka birileriyle haberleşiyorlardı. Nüfus cüzdanımı verdim. Nüfusa kayıtlı olduğum yeri görerek Tekirdağlı mısın diye sordu bende Bulgaristan'lıyım dedim.

"KOBANİ'DEKİ KARDEŞLERİMİZ ÖLÜYOR" DEDİ

'Sonra Kobani'deki kardeşlerimiz ölüyor bize yardım edeceksiniz' dedi bende 'nasıl yardım edeceğiz' dedim. 'Sessiz kalmayacaksınız Kobani'deki kanın durması için yardım edeceksiniz' dedi ve bir süre bu yönde propaganda yaptı. Toplam 4 kişiydiler. Arkadan gelen birkaç aracı daha durdurdular.10-15 dk bizi beklettiler. Sonra tamam gidin dediler.

Onların nerede yayınlayacaklarını bilmiyorum, onlardan önce ben yayınlayayım dedim... "

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2014, 11:19
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35