banner39

PKK villasının sahibi gözaltında

PKK'lı 12 kişinin kaldığı villanın sahibi polis tarafınan gözaltına alındı. Villaya düzenlenen baskında 12 PKK'lı öldürülmüştü

Güncel 12.01.2016, 16:09 12.01.2016, 16:20
PKK villasının sahibi gözaltında

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Van'ın Edremit İlçesi'nde gerçekleştirilen ve 12 PKK'lının ölü olarak ele geçirildiği operasyonla ilgili yapılan soruşturma kapsamında villa tipi evi kiraya verdiği belirlenen 1 kişi gözaltına alındı.

Van'ın Edremit İlçesi'nde 2 gün önce villa tipi bir eve yapılan operasyonda Başkale Gücü olarak bilinen 12 PKK'lının ölü olarak ele geçirilmiş, özel harekat polisi Önder Ertaş hayatını kaybetmiş, 2 polis yaralanmıştı. Operasyon sonrası Van Cumuhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında önemli ipuçları elde edilirken, ev sahibinin tespiti için de çalışmalar derinleştirildi. Bu kapsamda yapılan araştırmalarda evin sahiplerinin Van dışında yaşadığı ancak 1 hafta önce bir kişi tarafından 1500 TL'ye kiraya verildiği ortaya çıktı. Evi kiraya veren kişi gözaltına alınırken, evin çevresine yerleştirilen güvenlik kamerası hard diskleri incelenerek eve giren çıkan farklı kişilerin tespiti de yapılacak. Ayrıca evi kiraya veren kişinin örgütle bağlantısı olup, olmadığı da araştırılıyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?