banner15

PKK'dan sivillere saldırı tehdidi

PKK'nın bir kolu olan TAK, saldırılarında sınır tanımayacaklarını ileri sürerek, "Sivil ve turistler konusunda gösterdiğimiz hassasiyet bugünden sonra geçersizdir" açıklaması yaptı.

PKK'dan sivillere saldırı tehdidi

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Sivillere yönelik pek çok kanlı eyleme imza atmasıyla bilinen Kürdistan Özgürlük Şahinleri (TAK), örgütü "topyekun saldırıya geçtiklerini" açıkladı.

PKK'ya yakınlığıyla bilinen Fırat Haber Ajansı'nın (ANF) internet sitesinde yayımlanan açıklamada, "saldırılarında sınır tanımayacaklarını" belirten TAK, "Sivil ve turistler konusunda gösterdiğimiz hassasiyet bugünden sonra geçersizdir" açıklamasında bulundu.

"Türk devletinin, Kürt halkına yönelik faşizmi aşan katliam ve imha politikalarının tahammül sınırlarını zorladığı" iddia edilen açıklamada, "Türk Devleti yönetimi ve hükümeti hiçbir savaş ilke ve ahlakına sığmayan kimyasal silahlarla savaşarak gerçek niyetini ve amacını göstermiştir" ifadelerine yer verildi.

SİVİLLER HEDEF ALINACAK

Taraf'ın haberine göre, Abdullah Öcalan üzerindeki baskıların kendilerini geri dönüşü zor bir sürece soktuğunu öne süren örgüt İran'ın Kandil'e yönelik operasyonları nedeniyle İran'ın Türkiye'deki tüm vatandaşlarını, ekonomik ve siyasi temsilcilerini de hedef alacağını açıkladı.

 

Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2011, 10:08
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35