banner15

PKK'dan yeni bomba taktiği, duvar sıvası

PKK'lılar bina iç duvarlarındaki sıvaları kazıyıp biriketlerin içine patlayıcı yerleştirerek yeniden sıvayarak kapatıyor ve uzaktan kumanda ile patlatıyor

PKK'dan yeni bomba taktiği, duvar sıvası

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Mardin'in Nusaybin ilçesinde önceki gün 6 güvenlik görevlisinin hayatını kaybettiği patlamanın PKK tarafından duvara monte edilerek üzeri sıvayla kapatılan bir bombanın sebep olduğu ortaya çıktı.

PKK'nın, Jammer'a yakalanmamak için yeni buldukları yöntemle duvar üzerine yerleştirip sıvayla üzeri örtülen 15-20 adet EYP’yi kablolu düzenekle patlattıkları anlaşıldı. 

20 EL YAPIMI PATLAYICI KULLANILDI

Binanın duvarlarına yerleştirilen ve üzeri sıvayla kapatıldığı için farkedilmeyen birbirlerine kabloyla irtibatlandırılmış 15 ila 20 el yapımı patlayıcıyı (EYP) infilak ettirildi. Bölge kaynaklarından edinilen bilgiye göre, binalara güvenlik güçlerinin girişleri, uzaktan kumandalı bomba ihtimaline karşı jammer eşliğinde yapılıyor. Ancak bu durumu farkeden PKK militanları, yüzlerce metrelik kablolar döşemek suretiyle bombalarını hazırlamaya başladı. Son olayda da kablolu bir düzenekle binanın patlatıldığı bildirildi.

 

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2016, 10:25
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48