banner39

PKK'lı yarım kilo C4'le yakalandı

Samsun'da güvenlik güçleri ile PKK mensupları arasında çıkan çatışmada yaralı olarak ele geçen örgüt üyesinin çantasında 500 gram C4 patlayıcı bulundu.

Güncel 12.07.2011, 18:00 12.07.2011, 18:25
PKK'lı yarım kilo C4'le yakalandı

Samsun'un Ayvacık ilçesine bağlı Çamalan köyü kırsalında, PKK üyesi 4 kişilik grupla çıkan çatışma sonucu yaralı ele geçirilen 1 örgüt üyesinin sırt çantasında 500 gram C4 patlayıcı silah ve mermiler ele geçirildi.

Güvenlik güçleri sıcak çatışmanın ardından ormanlık alanda kaçan PKK mensuplarının yakalanması için geniş çaplı operasyon başlattı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, "Samsun kırsalında bölücü terör örgütü mensuplarına ait bazı istihbaratların alınması üzerine arama tarama faaliyetleri yerine getirildi. Özellikle dün gece Ayvacık ilçesinde sıcak temas kuruldu. Şüpheli 4 şahsa dur ihtarı yapıldı. Çıkan çatışmada bir terörist yaralı olarak ele geçirildi." dedi.

Diğer 3 örgüt üyelerinin yakalanması için çalışma başlatıldığını belirten Vali Aksoy, yaralı yakalanan PKK mensubunun Diyarbakır-Silvan nüfusuna kayıtlı Hecer kod adlı Mehmetcan Oğuzsoy olduğunu ve tedavisi yapılan örgüt üyesinin sorgulanmasının da yapıldığını söyledi.

Vali Aksoy, "Yaralı ele geçirilen teröristle birlikte kaleşnikof, tabanca, 500 gram C4 patlayıcı, telsiz ve örgüte ait bazı dökümanlar ele geçirildi. Bölücü terör örgütüne 2003 yılında katılan Oğuzsoy'un ilk ifadesinde Tokat, Ordu ve Samsun üzerinden Kastamonu'daki grupla buluşmak üzere bölgede hazırlık yapıyorlardı." açıklamasında bulundu.

Kaynak: Cihan

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?