banner15

PKK'nın bölge sorumlusu Batman'da yakalandı

Sason'da yakalanan PKK'lının örgütün bölge sorumlusu olduğu tespit edildi

PKK'nın bölge sorumlusu Batman'da yakalandı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Batman'ın Sason ilçesindeki operasyonda yaralı ele geçirilen PKK'lının örgütün "bölge sorumlularından" Serdar A. olduğu öğrenildi.

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, 25 Ağustos'ta Sason kırsalında insansız hava araçlarınca tespit edilen PKK’lılara yönelik gerçekleştirilen hava destekli operasyonda, örgüte ait çok sayıda sığınak kullanılmaz hale getirildi.

PKK'lı 3 kişinin etkisiz hale getirildiği operasyonda bir örgüt üyesi de yaralı olarak ele geçirildi. Yapılan araştırmada, sağ yakalanan PKK’lının Diyarbakır'ın Kayapınar ilçesi nüfusuna kayıtlı "Mahir" kod adlı Serdar A. olduğu belirlendi.

SALDIRI DÜZENLEMEK İÇİN GELMİŞ

Örgütünün "bölge sorumlularından" olan Serdar A'nın, bir süre önce Irak'ın kuzeyindeki kamplardan saldırı düzenlemek üzere Sason kırsalına geldiği kaydedildi.

PKK’lının jandarma komutanlığındaki ifade işlemleri sürüyor.

Savunma füzesi ele geçirilmişti

Batman Valiliği, Sason'daki operasyonda, örgüte ait SA 16/18 olduğu değerlendirilen yerden havaya atılan hava savunma füzesi, 2 adet M-16 piyade tüfeği, 1 adet kalaşnikof, 1 adet Kanas keskin nişancı tüfeği, 8 adet el bombası ile 22 adet el yapımı patlayıcı düzeneğinin ele geçirildiğini açıklamıştı.

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2016, 18:28
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48