banner39

PKK'nın çocuğunu kaçırdığı anne Ankara'ya gidiyor

PKK tarafından oğlu dağ kadrosuna alınan Tuncelili anne, açlık eylemine ara vererek Ankara'ya gitme kararı aldı

Güncel 17.02.2015, 08:41 17.02.2015, 08:41
PKK'nın çocuğunu kaçırdığı anne Ankara'ya gidiyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Van'da okuyan üniversite öğrencisi oğlunun kandırılarak PKK’nın dağ kadrosuna katıldığını iddia eden Tuncelili Fidan Ulağ (55) ile çocukları, 9 gün önce başlattıkları "açlık grevi"ne ara verdi.

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi 3. sınıf öğrencisi oğlu Feramuz Ulağ'ın (20) terör örgütüne katıldığını iddia eden Ulağ, diğer oğlu Müjdat, kızları Songül, Berna, Gülcan ve Seylan Ulağ ile Moğultay Mahallesi'ndeki Seyit Rıza Parkı'nda kurdukları çadırda 8 Şubat'ta başlattıkları "açlık grevi"ne dün akşam saatlerinde ara verdi.

Anne Ulağ, gazetecilere yaptığı açıklamada, çocuğunun peşini bırakmayacağını belirterek, "Ankara'ya gideceğiz ve milletvekilleri ile görüşme yapacağız. İnşallah bizim ve başkalarının çocukları için de iyi olur" dedi.

"İnşallah çocuğumu bana verirler" ifadesini kullanan Ulağ, "Herkes de çocuğunu alsın. 'Barış var' diyorlar, barış varsa neden hala çocuklarımızı götürüyorlar? Ben halen bunun cevabını alamadım. Neden hala çocuklarımızı okuldan alıp götürüyorlar" diye konuştu.

Ulağ, çocuğunu alıncaya kadar Ankara'da bekleyeceğini vurgulayarak, "Mecliste Selahattin Demirtaş ve milletvekilleri ile yapacağımız görüşmelerden destek bekliyorum. İnşallah biri bize hayırlı haber verir. Çocuğumu inşallah geri alırım" dedi.

Ağabey Müjdat Ulağ ise kardeşine kavuşmak amacıyla bazı siyasi parti liderleri ve milletvekilleri ile görüşmek için Ankara'ya gitme kararı aldıklarını söyledi.

Kardeşini yeniden yanlarında görmek istediğini dile getiren Ulağ, şöyle devam etti:

"Barışın, çözümün konuşulduğu bir ortamda biz çocuğumuzu yanımızda canlı istiyoruz. Biz kardeşimizi istiyoruz. Bize ait olan bir şeyi istiyoruz. Kardeşimizin gelip okuluna, eğitimine devam etmesini istiyoruz. Bunun için Meclise gideceğiz, sesimizi duyurmaya çalışacağız. Kardeşimizi bulana kadar devam edeceğiz."

Ulağ, Ankara'ya Salı günü (bugün) yola çıkacaklarını belirterek, "Açlık grevine devam edip etmeyeceğimiz, Ankara'da yapacağımız görüşmelerin sonucuna bağlı. İnşallah görüşmelerden bir sonuç alırız da buna hiç gerek kalmaz" diye konuştu.

Yorumlar (0)
25
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?