banner39

PKK'nın kaçırdığı çocuk sayısı açıklandı

Başbakan Erdoğan, örgüt tarafından zorla kaçırılan çocu sayısının 134 olduğunu bugün Ağrı'daki mitingde ilk kez söyledi.

Güncel 28.05.2014, 14:58 28.05.2014, 17:38
PKK'nın kaçırdığı çocuk sayısı açıklandı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Diyarbakır'da 23 Nisan'da BDP/HDP'ye yakınlığıyla bilinen bir dernek tarafından düzenlenen piknik organizasyonuyla Lice'ye götürülen ve buradan da dağa kaçırılan çocukların sayısıyla ilgili ilk kez sayı verildi.

Başbakan Erdoğan, örgüt tarafından zorla kaçırılan çocu sayısının 134 olduğunu bugün Ağrı'daki mitingd  ilk kez söyledi.

Erdoğan, Ağrı'daki Ak Parti mitinginde konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

134 yavru dağa kaçırıldı. Kimler kaçırdı? Biliyorsunuz değil mi? Ben dün grup konuşmamda söyledim ve BDP'ye HDP'ye seslendim, 'bu çocukları siz getireceksiniz' dedim. Çünkü bunlar o adresleri gayet iyi biliyor. Getirmemeleri halinde, teslim etmemeleri halinde, iktidar olarak B planımızı, C planımızı uygulamaya koyacağız. BDP, HDP zaman zaman gidip alıp geliyorlar ya. Nasıl alıyorlar? İşbirliği içindeler ya onun için. Bizler kimin ne yaptığını, her şeyi biliyoruz. Doğubayazıt'ta kaçırılan 6 taşeron işçiyi de getirecekler. Neymiş? Vahit Kiler, devlete vergi veriyor ya onlara da verecekmiş. Hale bak ya? Bunları nereye soksan girer. Mafya mı, terör mü, eşkiya mı, ne dersen hepsi bunlarda var. Alın teri dökmeden, hizmet vermeden haraç istiyor haraç. Bana da vereceksin diyor. Arkadaşıma söyledim; kesinlikle vermeyeceksin dedim. Bu mücadele haysiyet ve onur mücadelesidir.

Yorumlar (0)
20
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?