banner15

PKK'ya Diyarbakır'da narkotikten ağır darbe

Diyarbakır'ın Hazro ilçesinde düzenlenen operasyonda PKK'nın finans kaynağı 1 ton 877 kilogram kubar esrar ele geçirildi

PKK'ya Diyarbakır'da narkotikten ağır darbe

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Diyarbakır'ın Hazro ilçesinde düzenlenen operasyonda PKK'nın finans kaynağı 1 ton 877 kilogram kubar esrar ele geçirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, İl Jandarma Komutanlığı ve Hazro İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince uzun süredir devam eden istihbari çalışmalar sonucunda Meşebağları ile Gözebaşı köyleri dağlık ve ormanlık alanlarında bölücü terör örgütünün finans kaynağı uyuşturucu ekim alanlarını imha etmek ve imal edilmiş uyuşturucuları ele geçirmek amacıyla operasyon düzenlendiği bildirildi.

Operasyonda Meşebağları ile Gözebaşı köyleri arasında bulunan mağaraya gizlenmiş 96 naylon torba içinde 1 ton 877 kilogram kubar esrar ele geçirildiği kaydedilen açıklamada, Cumhuriyet Başsavcılığınca, operasyonla ilgili işlemlerin sürdüğü belirtildi.

Açıklamada, "Bölgemizde yaşayan vatandaşların huzur ve güvenliğinin sağlanması ve terör örgütünün finans kaynaklarının yok edilmesi amacıyla narko-terörizmle mücadeleye yönelik çalışmalara artan azim ve kararlılıkla devam edilmektedir." denildi.

 

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2016, 17:49
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35