PKK'ya götürülmek istenen 4 kişi yakalandı

Silvan ilçesinde PKK'ya götürülmek istenen 4 kişi güvenlik güçleri tarafından yakalandı. Yakalananlar arasında bulunan genç kızın babası, kızının kaçırıldığını savundu. Yakalananlar arasında Kobanili bir kişi de vardı

PKK'ya götürülmek istenen 4 kişi yakalandı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Diyarbakır'ın Silvan İlçesi’nde, Mersin'den getirildikleri belirtilen 2'si kadın 4 kişi, PKK’nın dağ kadrosuna götürülmek üzereyken, güvenlik güçleri tarafından yakalandı.

Gözaltına alınan 4 kişi, çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine konuldu. Tutuklanan bir genç kızın babası, kızını kandırdığından şüphelendiği sanıklardan birine saldırmak istedi.

Emniyetteki sorguları tamamlanan 4 zanlı, akşam saatlerinde Silvan Adliyesi’ne çıkarıldı. Savcılıkta ifadeleri alınan 4 zanlı daha sonra tutuklanma talebiyle nöbetçi mahkemeye sevkedildi. Gece geç saatlere kadar kadar süren mahkeme sonucunda, N.E. (20) ile isimleri öğrenilemeyen 3 kişi tutuklanarak Diyarbakır D Tipi Kapalı Cezaevi’ne konuldu.

Tutuklanan 4 kişiden birinin 18 yaşından küçük olduğu ve Suriye’nin Kobani nüfusuna kayıtlı olduğu öğrenildi. Tutuklanan sanıklar, cezaevine gönderilmek üzere adliye dışına çıkarılırken, N.E.'nin babası olduğu belirtilen kişi, kızını dağa götürdüğü gerekçesiyle sanıklardan birine saldırdı, ancak güvenlik görevlileri buna engel oldu.

Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2015, 10:21
banner53
YORUM EKLE

banner39