banner39

Polisi öldüren kadın, tutuklanıp serbest bırakılmış

Gaziosmanpaşa'daki saldrıda 1 polisi öldüren DHKP-C üyesi kadının daha önce tutuklandıktan kısa süre sonra serbest bırakıldığı ortaya çıktı

Güncel 12.12.2012, 09:48 12.12.2012, 09:48
Polisi öldüren kadın, tutuklanıp serbest bırakılmış

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Gaziosmanpaşa'da 1 polisi öldüren, 3 vatandaşın da yaralanmasına sebep olan DHKP-C üyesi kadının Trabzon'da bildiri dağıtırken gözaltına alındığı, tutuklandıktan kısa süre sonra serbest bırakıldığı ortaya çıktı.

Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleştirdiği silahlı saldırı sonucu polis memuru Mücahit Daştan'ı (32) öldüren, 3 vatandaşı da yaralayan Nurgül Acar'ın daha önce bir eylemde gözaltına alındığı belirlendi. Saldırının hemen ardından yakalanan teröristin 7 Nisan 2005 tarihinde Trabzon'da bildiri dağıtırken polisle tartıştığı görüntüler ortaya çıktı. Nurcan Acar ve yanındaki 4 kişiye tepki amacıyla yaklaşık 2 bin kişi toplanmış, eylemcileri linç etmek istemişti. Polisin vatandaşların elinden güçlükle aldığı Nurcan Acar tutuklanmış ve kısa bir süre sonra serbest bırakılmıştı.

Bu arada, saldırıdan hemen sonra yakalanan kadın teröristin emniyetteki sorgusu sürüyor. Saldırının diğer failini yakalama çalışmaları ise sürüyor.

banner53
Yorumlar (0)
12
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?