banner39

Polisin cenazesi Adana'ya gönderildi

Şırnak'taki nevruz kutlamaları sırasında yaralanıp hastanede hayatını kaybeden polis memurunun cenazesi memleketi Adana'ya gönderildi

Güncel 21.03.2012, 11:40 21.03.2012, 11:40
Polisin cenazesi Adana'ya gönderildi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Şırnak'ın Cizre ilçesindeki olaylarda ateş açılması sonucu yaralanan, Diyarbakır'da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden polis memuru Ahmet Toprakoğlu (28) için tören düzenlendi.

Cizre'de dün meydana gelen olaylar sırasında uzun namlulu silahla ateş açılması sonucu yaralanan, gördüğü Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi'nde can veren polis memuru Ahmet Toprakoğlu için İl Emniyet Müdürlüğü Vali Ünal Helikopter Alanı'nda düzenlenen törende konuşan Emniyet Müdürü Mustafa Sağlam, sözün bittiği noktada olduklarını, şehitlik mertebesinin gayelerin en yücesi olduğunu söyledi.

Polis memuru Toprakoğlu'nun gencecik yaşında memleketi için canını verdiğini ifade eden Sağlam, şöyle konuştu:
''Allah ailesine sabırlar versin. Allah sevdiği kulunu yanına aldı. Fedakarlıkların en yücesini yaptı. Memleketimiz zor günlerden geçiyor ama ben inanıyorum ki bu zor günler aşılacaktır. Bu memleket bütün enerjisini ortaya koyarak bu zor günleri aşacak. Ortaya çıkacak sinerji ile bu memleketin bugüne kadarki kayıpları da telafi edilecektir. Bütün milletimizin ve teşkilatımızın başı sağ olsun.''

Törende, baba Cebrail ve anne Nuriye Toprakoğlu gözyaşlarına hakim olamadı. Toprakoğlu'nun ailesi ''bir Ahmet gider, bin Ahmet gelir'' dedi.

Törene, Vali Mustafa Toprak, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ile askeri erkan katıldı.

Törenden sonra, Toprakoğlu'nun cenazesi, Adana'ya gönderilmek üzere helikoptere konuldu.

Hakkari'nin Yüksekova ile Şırnak'ın Cizre ilçelerinde dün nevruz kutlamaları sırasında uzun namlulu silahla polise ateş açılmış, yaralanan 5 polis memuru helikopterle Diyarbakır Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi'ne kaldırılmıştı.

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?