PYD: Kobani'ye atılan silahların parası KYB'den

PYD Eş Başkanı Salih Müslim, Kobani'de IŞİD ile aralarındaki çatışmalar sırasında koalisyon uçakları tarafından havadan atılan silahların parasını KYB'nin ödediğini söyledi

PYD: Kobani'ye atılan silahların parası KYB'den

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Avrupa'dan yayın yapan Med-Nuçe televizyonuna bugün canlı yayınlanan bir programda stüdyo konuğu olan PYD Eş Başkanı Salih Müslim, PYD'nin PKK ile ilişkileri, Kobani'ye havadan atılan silahlar ve BM Suriye temsilcisi ile yaptığı görüşmeler konusunda açıklamalarda bulundu.

PYD Eş Başkanı Salih Müslim, IŞİD ile savaşırlarken 20 Ekim 2014'te koalisyon uçakları tarafından Kobani'ye atılan silah ve mühimmat konusunda da açıklamalarda bulundu.

Müslim, "Belki bunu kimse bilmiyordur ama, koalisyon uçakları yoluyla Kobani'de indirilen silahlar KYB'nin silahları idi ve parasını KYB ödemişti. KYB bize yardım etti, silah veriyor. Sen kalkıp illa bizi PKK ile ilişkilendirmek istiyorsan demek ki başka bir amacın vardır. Dünya bunu biliyor. Biz nerede oturup ne karar vermiş isek bunu uyguluyoruz. Ama, bir yönetim vardır, bazı kararları ben veremem Rojava ile ilgili. Çünkü, ortaklarımız ve meclislerimiz vardır, sistem vardır. Şimdi sen kalkıp illa her şeyden PYD'yi sorumlu tutarsan yanlış olur. YPG askeri bir güçtür. Bunun siyasi iradesi PYD değildir. Bir idare ve bir kanton yönetimi vardır. Herkesin bunu görmesi gerekiyor. Onun için kalkıp her şeyi PYD'ye bağlamak ve PYD'yi terörize etmek doğru değildir. Bunu herkes böyle anlamıştır" diye konuştu.

 

 

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2015, 16:54
banner53
YORUM EKLE

banner39