banner15

Rehine şoför: Az daha ben de IŞİD'e katılacaktım

IŞİD'in elinde 23 gün rehine kalan Vehbi Demir, örgüt üyelerinin kendilerine anlattığı Maliki zulmünü duyduğunda "bana da silah verin sizinle savaşayım" diyecek noktaya geldiğini söyledi

Rehine şoför: Az daha ben de IŞİD'e katılacaktım

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Irak'ta IŞİD tarafından alınkonulan rehine şoförlerden Vehbi Demir, az daha eline silah alarak onların safında savaşa katılacağını söyledi.

Reuters haber ajansına konuşan Vehbi Demir, IŞİD üyelerinin kendilerine çok iyi davrandığını, kendi yemediklerini rehinelere yedirdiğini, yatamadıkları yerlerde rehineleri yatırdıklarını belirterek örgüt üyelerinin anlattığı olaylardan da çok etkinlendiğini ifade etti.

Ajansın Şanlıurfa'da görüştüğü Demir, Arapça bildiği için örgüt üyeleriyle rehineler arasında tercümanlık yaptığını belirterek, kısa sohbetlerin uzun muhabbetlere dönüştüğünü ve giderek onlara sempati duyduğunu söyledi.

Örgüt üyelerinin Irak Başbakanı Nuri El Maliki'ye yönelik isyanlarını dinledikçe çok etkilendiğini belirten Demir, "Bana karılarının, kızlarının nasıl kaçırıldığını, Maliki'nin askerlerinin, gözlerinin önünde kadınlarına ne korkunç şeyler yaptıklarını anlattılar. Bunları duyduktan sonra, az daha, bana da verin bir silah verin, ben de sizinle omuz omuza savaşayım, diyecektim" diye konuştu.

Demir, IŞİD üyeleriyle ilgili olarak şu övgülerde bulundu: Kendileri betonda yatarken bize döşek verdiler. Kendileri göletten su içerken bize şişe suyu verdiler. Türk insanlarını sevdiklerini, nedamet getiren ve kendine Müslüman diyen hiç kimseye zarar vermediklerini anlattılar.

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2014, 11:23
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48