banner15

Rektörler cübbeleriyle Meclis Başkanıbı ziyaret edecek

YÖK Başkanı Saraç başkanlığında bir araya gelecek rektörler, "akademinin milli iradeye ve demokrasiye olan inancı ve saygısını" iletmek üzere TBMM Başkanı Kahraman'ı ziyaret edecek.

Rektörler cübbeleriyle Meclis Başkanıbı ziyaret edecek

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç başkanlığında, devlet ve vakıf üniversitelerinin rektörlerinin katılımıyla gerçekleştirilecek acil toplantının ardından, Saraç ve rektörler cübbeleriyle "akademinin milli iradeye ve demokrasiye olan inancı ve saygısını" iletmek üzere TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ı ziyaret edecek.

ZİYARET YÖK'TEKİ ACİL TOPLANTI SONRASI

YÖK'ten yapılan açıklamada, Prof. Dr. Saraç başkanlığında bütün rektörlerin cübbeleriyle TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ı ziyaret edeceği duyuruldu. Ziyaretin YÖK'te gerçekleştirilecek acil toplantının sonrasında yapılacağı belirtildi.

Saraç, bütün devlet ve vakıf üniversitelerinin rektörlerini yarın acil toplantıya çağırmıştı. Toplantıda, öncelikle millet iradesine ve demokrasiye yönelik düzenlenen darbe girişiminin görüşüleceği bildirilmişti.

Açıklamada yükseköğretim kurumlarında paralel devlet yapılanmasına ilişkin şimdiye kadar alınan önlemlerin ve kararların masaya yatırılacağı, akademik camianın bu yapıdan tamamen temizlenmesi için atılacak yeni adımların etraflıca görüşüleceği kaydedilmişti.

Yarın saat 14.00'te başlayacak ve Saraç'ın da bir konuşma yapacağı toplantıda, YÖK ve Türkiye'deki bütün üniversitelerce hazırlanan ortak açıklama da okunacak.

Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2016, 07:53
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35