banner15

Restoran zinciri sahibi FETÖ'den tutuklandı

FETÖ soruşturması kapsamında serbest bırakılmalarına yapılan itiraz mahkemece kabul edilen ve hakkında yakalama kararı çıkarılan restoran zinciri sahibi Ahmet Tuzlu tutuklandı

Restoran zinciri sahibi FETÖ'den tutuklandı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca FETÖ'nün iş dünyası yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında serbest bırakılmalarına savcılıkça yapılan itiraz mahkemece kabul edilen ve haklarında yakalama kararı çıkarılan 9 şüpheli arasında bulunan restoran zinciri sahibi Ahmet Tuzlu tutuklandı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu Başsavcıvekili İsmail Uçar tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, Tuzlu'nun, Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'nda çıkarıldığı nöbetçi İstanbul 9. Sulh Ceza Hakimliği'nde, hakkındaki yakalama kararı yüzüne okunarak tutuklandığı öğrenildi.

Yakalaması olan şüphelilerden Cahit Durmaz, Özlem Rukiye Kartal Üçüncü ve TUSKON Başkan Yardımcısı Rana Tezcan Açıkgöz bir süre önce tutuklanmış, şüphelilerden Güllüoğlu baklavalarının sahibi Nejat Güllü ise delil durumunun lehine değişme ihtimali göz önüne alınarak adli kontrolle serbest bırakılmıştı.

Soruşturma kapsamında 40'a yakın şüpheli, tutuklu bulunuyor.

 

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2016, 17:08
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35