Rezidans skandalında CHP'den tavır değişikliği

Rezindans skandalında ismi geçenleri "Alın teriyle kazandılar" diyerek savunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bu tavrından vazgeçti. CHP skandalla ilgili soruşturma açılması için savcılığa başvurdu. Skandalla ilk suç duyurusunu daha önce saldırıya uğrayan CHP'li meclis üyesi yapmıştı

Rezidans skandalında CHP'den tavır değişikliği

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

CHP, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ve eşi CHP İstanbul Milletvekili Gamze İlgezdi ve Kemal Kılıçdaroğlu'nun kızı hakkındaki iddialarla ilgili tavır değişikliğine gitti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, skandalda ismi geçenlerle ilgili bir soru üzerine, "Onlar alın teriyle kazandılar" diyerek savunmuştu. Ancak bugün İstanbul İl Başkanı Murat Karayalçın savcılığa giderek iddiaların araştırılması için başvuruda bulundu. CHP'nin bu başvurusu "tavır değişikliği" olarak değerlendirildi.

CHP İstanbul İl Başkanı Murat Karayalçın, Battal İlgezdi ile birlikte, İstanbul Anadolu Adliyesi'ne giderek, savcılığa basına yansıyan tüm iddiaların adli makamlar hakkında araştırması için başvuruda bulundu.

Karayalçın, yaptığı başvuruda basına yansıyan tüm iddiaların 'suç duyurusu' kabul edilerek, araştırılmasını talep etti.

CHP kaynakları, Karayalçın'ın bu adımı CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu 'nun bilgisi dahilinde yaptığını, Kılıçdaroğlu'nun da kendi kızının daire aldığı hakkındaki iddialar konusunda, "araştırılması" için adliyeye benzer bir başvuruda bulunmasının beklendiğini ifade ettiler.

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2015, 15:58
banner53
YORUM EKLE

banner39