banner15

Riyad'daki Türk işçiler Dışişleri'nden yardım istedi

Riyad'ta okul inşaatında çalışan Türk işçiler, merkezi Türkiye'de olan inşaat şirketinden para alamadıklarını mağdur olduklarını söyleyerek Dışişleri yetkililerinden yardım istedi

Riyad'daki Türk işçiler Dışişleri'nden yardım istedi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Suudi Arabistan Riyad'da okul inşaatında çalışan Türk işçiler, çalıştıkları Türk firmasından aylardır maaşlarını alamadıkları gerekçesiyle mağdur olduklarını ve Dışişleri yetkililerinden yardım beklediklerini söylediler.

Yaklaşık 200 kişi olduklarını maaşlarını alamadıklarını ve yemek sıkıntısı yaşadıklarını iddia eden Türk işçiler, DHA Whatsapp Haber Hattı'nı arayarak mağdur olduklarını söyledi.

Riyad'da okul inşaatında çalıştıklarını söyleyen Türk işçiler, maaşlarını aylardır alamadıklarını ve şantiyedeki yetkililerin bırakıp gittiğini ifade etti. Merkezi Ankara'da bulunan Türk şirketini aradıklarını ancak kimseye ulaşamadıklarını belirten Türk işçiler kaldıkları şantiyeyi ve kendi görüntülerini çekerek Dışişleri yetkililerinin kendilerine yardım etmesini istedi.

Yaklaşan Ramazan Ayı'nda ne yapacaklarını düşündüklerini ve çaresiz kaldıklarını ifade eden Türk işçiler, kısa zamanda Türkiye'ye dönerek ailelerine kavuşmak istediklerini söylediler.

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2016, 10:14
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48