banner39

Rıza Sarraf imzalı kağıt delil kabul edildi

Meclis Soruşturma Komisyonu'nun 4 eski bakanla ilgili soruşturmasında delil olarak kabul ettiği belgelerden birinin Rıza Sarraf imzalı antetli kağıt olduğu belirtiliyor

Güncel 16.01.2015, 14:11 16.01.2015, 14:11
Rıza Sarraf imzalı kağıt delil kabul edildi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Dört eski bakan hakkında soruşturma yürüten ve bakanların Yüce Divan'a sevkine gerek olmadığına karar veren Meclis Soruşturma Komisyonu’nun delil olarak kabul ettiği Rıza Sarraf imzalı belge ortaya çıktı.  Belgede Rıza Sarraf’ın, 700 bin TL’lik saatin parasını Zafer Çağlayan’dan tahsil ettiği yazılı.

Hürriyet’ten Bülent Sarıoğlu’nun haberine göre dört bakandan Zafer Çağlayan’ın komisyona saatin parasını ödediğine dair belge olarak sunduğu kağıdın üzerinde  “Saat bedeli olan 240.000# avroyu M. Zafer Çağlayandan teslim aldım” yazıyor.

Kanıt kabul edilen kağıdın üzerindeki ‘Conrad Otel’ logosu dikkat çekiyor.

CHP’li üye Erdal Aksünger, komisyonun ‘peçeteden hallice’, gerçek olup olmadığı incelenmemiş bir kağıdı kanıt olarak koşulsuz şartsız kabul ettiğini savundu.

Aksünger, “Peçeteden hallice, alelade bir kağıda yazılmış belgeyi kanıt kabul ettiler. Kağıt, operasyondan önceki tarihi taşıyor. Oysa Adli Tıp’ta kriminal bir inceleme yapılsaydı, mürekkep yapısı ve kağıt analizleriyle bunların hepsinin sonradan hazırlandığı tespit edilirdi” diye konuştu.

banner53
Yorumlar (0)
33
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?