banner15

Rus Büyükelçi: Pasaportsuz seyahat mümkün değil

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Gennadiyeviç Karlov, Türkiye'de OHAL'in yürürlükte olduğunu belirterek, "Vizesiz seyahat konusunda acele etmeyelim." dedi. İki ülke arasında gündeme gelen pasaportsuz seyahate değinen Karlov, bunun mümkün olmadığını söyledi.

Rus Büyükelçi: Pasaportsuz seyahat mümkün değil

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Gennadiyeviç Karlov, Atılım Üniversitesi 2016-2017 Akademik Yılı Açılış Töreni'nde "Rusya Federasyonu-Türkiye: Yeni Dönemde Yeni Birliktelik" konulu konuşma yaptı.

Türk vatandaşlarına vizesiz seyahatin ne zaman başlayacağı yönündeki soruya ise Karlov, Türkiye'de OHAL'in hala yürürlükte olduğunu anımsatarak, şu ifadeleri kullandı:

"Vizesiz seyahat konusunda acele etmeyelim. Türkiye'de OHAL hala yürürlükte belki de bu şartlarda vizesiz dönem uygun olmayabilir. Maalesef 24 Kasım'dan önceki seviyeye ulaşmak bir gün içerisinde mümkün değil, aşamalı bir süreçtir ve acele etmeyelim. Zaten vizenin alınması zor bir süreç değil. Hem Ankara hem Türkiye'nin üç şehrinde İstanbul, Trabzon ve Antalya'da Başkonsoloslukarımız var. Türk vatandaşlarının müracaatlarına yardım sağlamaya hazırız."

Karlov, pasaportsuz karşılıklı ziyaret yapılmasının da mümkün olmadığını kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2016, 21:11
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35