banner15

Rus heyeti Charter uçuşları için Atatürk Havalimanı'nda

Rusya Kültür Bakan Yardımcısı başkanlığındaki heyet, turizm güvenliği konularında incelemelerde bulunmak üzere Türkiye’ye geldi

Rus heyeti Charter uçuşları için Atatürk Havalimanı'nda

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İstanbul'a gelen Rusya Kültür Bakanlığı'na bağlı bir heyet, Atatürk Havalimanı'nda bazı incelemelerde bulundu. Rusya Kültür Bakanı Yardımcısı Sergey Obrıvalin'in başkanlığındaki 14 kişilik heyete Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman ile Atatürk Havalimanı Mülki İdare Amiri Mehmet Ali Ulutaş da eşlik etti.

Rusya'nın Türkiye'ye dönük hava taşımacılığı kısıtlamalarıyla ilgili bir eşik daha aşıldı.

Rus havayolu şirketi Rossiya, 7 Ağustos'ta Türkiye uçuşlarını tekrar başlatıyor. Uçuşlar salı, cuma ve pazar günleri düzenli devam edecek. Türkiye'de alınan tedbirleri ve iki ülke arasında varılan uzlaşma gereği getirilen son düzenlemeleri yerinde incelemek üzere İstanbul ve Antalya'da temaslarda bulunan Rus heyeti ise incelemelerini sürdürüyor.

Bu ziyaretle ilgili olumlu ifadeler kullanan Rus medyası, Türkiye'ye dönük olumsuz algının hala sürdüğüne dönük bilimsel araştırma sonuçlarına dikkat çekerek tarafların ilişkilerde eskiye dönüş için fazla çaba sarfetmesi gerektiğini savunuyor.

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2016, 17:35
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35