Rusya ve Bosna'dan Erdoğan'a seçim tebriği

Rusya lideri Putin ve Bosna Hersek Üçlü Devlet Başkanlığı Konseyi Başkanı İzzetbegoviç, Başbakan Erdoğan'ı seçim başarısı sebebiyle tebrik etti

Rusya ve Bosna'dan  Erdoğan'a seçim tebriği

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Putin ve Bosna Hersek Üçlü Devlet Başkanlığı Konseyi Başkanı İzzetbegoviç, Başbakan Erdoğan'ı tebrik etti.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı, partisinin yerel seçimlerdeki başarısından dolayı telefonla arayarak tebrik etti.

Başbakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Putin, Türkiye’deki 30 Mart yerel seçimlerinde AK Parti’nin büyük başarı elde ettiğinin ortaya çıkmasının ardından Başbakan Erdoğan'ı telefonla aradı.

Putin’in, görüşmede, Erdoğan’ı yerel seçimlerde elde edilen zaferden dolayı kutladığı, bundan büyük mutluluk duyduğunu belirterek, başarı dileklerini ilettiği öğrenildi.

İZZETBEGOVİÇ'TEN TEBRİK

Bosna Hersek Üçlü Devlet Başkanlığı Konseyi Başkanı Bakir İzzetbegoviç, Türkiye'deki yerel seçimlerde elde ettiği başarı dolayısıyla Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı tebrik etti.

İzzetbegoviç, yayımladığı mesajda, AK Parti'nin, yerel seçimlerden "muhteşem bir zaferle" çıktığını belirtti.

AK Parti'nin elde ettiği zaferin, Türkiye'nin birçok kentinde olduğu gibi Bosna Hersek'te de coşkuyla kutlandığını ifade eden İzzetbegoviç, Erdoğan'ı ve partisini tebrik ettiğini kaydetti.

İzzetbegoviç, "AK Parti'nin her seçim yarışını, sanki partimiz Demokratik Eylem Partisi'nin (SDA) yarışıymış gibi heyecanla takip ediyoruz. Kardeş ülke Türkiye'nin her başarısına, kendimizin başarısıymış gibi seviniyoruz. Tıpkı bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da ülkemiz ve onun vatandaşları için pozitif ve yapıcı işler yapmaya devam edeceğinize inanıyorum'' ifadelerini kullandı.

ALİYEV, EROĞLU VE ŞERİF'TEN TEBRİK TELEFONU

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ve Pakistan Başbakanı Nevaz Şerif, AK Parti'nin yerel seçimlerindeki başarısından dolayı Erdoğan'ı telefonla arayarak tebrik etti.

Başbakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, KKTC Cumhurbaşkanı Eroğlu ve Pakistan Başbakanı Şerif'in, Erdoğan’ı telefonla aradı.

Erdoğan, AK Parti genel merkezinde Aliyev, Eroğlu ve Şerif ile telefonda görüştü.

Liderler, AK Parti’nin yerel seçimlerdeki başarısından dolayı Erdoğan’ı kutladı ve başarı dileklerini iletti.

EL -FETİH'TEN TEBRİK

Filistin'de Fetih hareketi de, yerel seçimlerdeki başarısından dolayı AK Parti'yi tebrik etti.

Fetih hareketi sözcüsü Usame el-Kavvasimi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, seçim sonuçlarının Türkiye'nin büyümesi ve refahı konusunda kendilerini daha da umutlandırdığını ifade ederek, "Yerel seçimlerden zaferle çıkan AK Parti'yi ve Türk halkını kutluyoruz. AK Parti'yi, bu büyük başarısından ötürü tebrik ediyoruz" dedi.

Türkiye'yi istikrar ve refah içerisinde yönetecek hükümetlerin, "sürekli sandık yoluyla başa gelmesi" temennisinde bulunan Kavvasimi, şöyle devam etti:

"Fetih hareketi olarak, halkların iradesine saygı duyan demokrasiden yanayız. Sandıktan ne çıkarsa ona bağlı kalırız. Zaten Filistin halkı da demokrasi, özgürlük ve adalet için mücadele ediyor."

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2014, 07:52
banner53
YORUM EKLE

banner39