banner15

SAAB firmasından Hürriyet'e yalanlama

İsveçli havacılık ve savunma şirketi sözcüsü Carlsson, "NEVS firmasıyla Türkiye'nin yerli otomobil konusunda yaptığı anlaşmayı takdirle karşılıyoruz. Bu konuda kesinlikle en ufak bir eleştiri getirmedim" dedi

SAAB firmasından Hürriyet'e yalanlama

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İsveçli havacılık ve savunma şirketi SAAB Grubu’nun sözcüsü Sebastian Carlsson, İsveçli firma NEVS ile Türkiye'nin yerli otomobil konusunda yaptığı anlaşmayı takdirle karşıladıklarını belirterek, bu konuda kesinlikle en ufak bir eleştiri getirmediğini söyledi.

Carlsson, Türkiye'nin yerli otomobil çalışmalarına ilişkin Türk basınında kendisine atfen yer alan "Türk Bakanın ısrarla SAAB adını telaffuz etmesini anlayamıyoruz” cümlesini sarf etmediğini söyledi. Carlsson, Türk basınına verdiği demeçte bilakis anlaşmayı övdüğünü ve taraflara başarılar dilediğini belirtti.

SAAB'ın otomobil bölümünün iflas ettiğini ve  9-3 modelinin telif haklarını NEVS'e (National Electric Vehicle Sweden) sattıklarını ifade eden Carlsson, NEVS firmasıyla Türkiye arasında yerli otomobil konusunda yapılan anlaşmayı desteklediklerini ve bunun İsveç otomotiv endüstrisi için de çok önemli bir adım olduğunun altını çizdi.

Türk devletine ve NEVS firmasına başarılar dilediğini kaydeden Carlsson, bu anlaşmayı takdirle karşıladıklarını ve kesinlikle en ufak bir eleştiri getirmediğini ifade etti.

NE OLMUŞTU?

Hürriyet Gazetesi geçen hafta SAAB yetkililerinin Türkiye'deki açıklamalardan rahatsız olduğunu iddia eden bir haber yapmıştı. Haberde SAAB yetklisinin, "Türk hükümetinin sık sık ismimizi anmasını istemiyoruz" şeklinde ifadeler kullanılmıştı.

Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2015, 17:46
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35