banner39

Saadet'ten Mehmet Bekaroğlu açıklaması

Saadet Partili Eriş, CHP'ye geçen Bekaroğlu'nun seçimlerde Rize'de il başkanının ricasıyla aday yapıldığını, seçimden sonra kendisiyle hiçbir birlikteliklerinin olmadığını açıkladı

Güncel 04.09.2014, 13:50 04.09.2014, 13:55
Saadet'ten Mehmet Bekaroğlu açıklaması

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa İriş, CHP'ye üyelik başvurusu kabul edilen eski milletvekillerinden Mehmet Bekaroğlu'na ilişkin, "Rize İl Başkanı'nın hususi dostluğundan, ricayla mart ayındaki seçimlerde belediye başkan adaylığımızı yaptı. O günden bu yana bir birlikteliğimiz olmadı" dedi.

İriş, partisinin Edirne İl Başkanlığında düzenlenen toplantıda, bir gazetecinin sorusu üzerine, Bekaroğlu'nun üyelik başvurusundan dün haberi olduğunu söyledi. Bekaroğlu'unun, Fazilet Partisi döneminden Rize Milletvekili olduğunu anımsatan İriş, şöyle konuştu:

"Numan Bey'le (Kurtulmuş) partiden ayrılanların arasındaydı. Beraber ayrıldılar. Sonra bir parti kurdular, anlaşamadılar. Numan Kurtulmuş Has Parti'den ayrılarak AK Parti'ye geçiş yaptı. Bekaroğlu Has Parti'de kalmıştı. O günden beri milli görüşle, bizim partimizle bir ilgisi yok. Saadet Partisi Rize İl Başkanı'nın hususi dostluğundan, eskiden beri çok yakın arkadaşı olduğundan, ricayla mart ayındaki seçimlerde belediye başkan adaylığımızı yaptı. O günden bu yana bir birlikteliğimiz olmadı. Haberi de dün gazeteden duyduk. O onun şahsi tercihidir. Çok fazla bir şey deme hakkını kendimde bulmuyorum."

İriş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'na yeni görevlerinde başarılar dilediklerini ifade etti.

banner53
Yorumlar (0)
18
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?