Sabri Uzun, rapor alarak ifade vermeye gitmedi

Emniyet İstihbarat Eski Daire Başkanı Sabri Uzun, savcı Akkaş'a hastaneden aldığı 18 günlük sağlık raporunu göndererek, ifadeye gitmedi. Uzun, ifadeye hazır olduğunu söylemişti

Sabri Uzun, rapor alarak ifade vermeye gitmedi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Hrant Dink cinayetinde kamu görevlileri ile ilgili soruşturmayı yürüten savcı Muammer Akkaş tarafından ifadeye çağrılan eski Emniyet İstihbarat Daire Başkanı Sabri Uzun, savcı Akkaş'a hastaneden aldığı 18 günlük sağlık raporunu göndererek, ifade vermeye 'şimdilik' gelemeyeceğini söyleyerek mazeret bildirdi.

2008'de açık kalp ameliyatı geçiren Sabri Uzun'un, kalbindeki şikayetten dolayı rapor aldığı kaydedildi.

Hrant Dink cinayetinin 'büyük abisi' olarak nitelendirilen Erhan Tuncel, geçen ay mahkemede verdiği ifadesinde, “Ali Fuat ve Sabri Uzun ölüm ihbarı yapmamış ve yanlış rapor düzenlenmiştir. Ali Fuat ve Ramazan Akyürek çetenin üzerindedir. Beni bir numaralı sanık yapıp kendilerini saklamıştır. Oda TV, Cübbeli, Şike, KCK, Hanefi Avcı suçsuz. Bunları yapan cemaat değil bu ikisidir. Savcılık halen şahısların kurduğu tuzakla karşı karşıyadır” demişti.

Erhan Tuncel, savcı Muammer Akkaş'a avukatının da hazır bulunduğu bir ortamda kamera ile kayıt altına alınan ayrı bir de ifade vermişti.

Tuncel'in bu ifadelerinin ardından Hrant Dink davasında kamu görevlilerle ilgili soruşturmayı yürüten savcı Muammer Akkaş, eski İstihbarat Daire Başkanı Sabri Uzun'u 'tanık' sıfatıyla ifadeye çağırmıştı.

Sabri Uzun, Erhan Tuncel'in ifadelerinin ardından "Dink cinayetinin perde arkasının aralanması açısından Erhan Tuncel’in açıklamaları son derece önemlidir. Mahkeme çağırdığı takdirde seve seve ifade vermeye geleceğim." demişti.

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2014, 14:45
banner53
YORUM EKLE

banner39