banner39

Sağlık Bakanı Akdağ'dan Siirt'te hasta ziyareti

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Siirt Devlet Hastanesinde yatan hastaları ziyaret etti

Güncel 21.11.2016, 20:19 22.11.2016, 08:09
Sağlık Bakanı Akdağ'dan Siirt'te hasta ziyareti

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Şirvan ilçesinde maden faciasının yaşandığı bölgede gerçekleştirdiği incelemelerin ardından döndüğü kent merkezinde, faciada enkaz altında kalarak hayatını kaybeden Sedat Bulut'un Yeni Mahalle Camisi'ndeki ve Reşit Can'ın merkeze bağlı Yağmurtepe köyündeki taziyelerine katıldı. Akdağ, ziyareti sırasında ailelere başsağlığı diledi.

Siirt Devlet Hastanesine giden Akdağ, yatan hastaları ziyaret etti, ardından hastane çalışanlarıyla yemekhanede yemek yedi.

Daha sonra AK Parti İl Başkanlığını ziyaret eden Akdağ, burada yaptığı konuşmada, maden kazasında hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet diledi.

Göçüğün altında kalanlara en kısa zamanda ulaşmak ve onları da ailelerine teslim etmek için büyük bir gayretin içerisinde olduklarını ifade eden Akdağ, "Değerlendirmelerimizi yaptık, valimiz ve bütün diğer yetkililerle beraber. Aslında devletimizin ne kadar imkanı varsa Başbakanımızın, Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla bugün buradaydık. Herhangi bir iş aracı, malzeme, insan kaynağı, uzman eksikliği yok. Sadece hadisenin kendi tabiatından kaynaklanan bazı zorluklar var. Bu zorlukları da burada arkadaşlarımız itinalı bir biçimde mücadele ediyor. Allah onlara kolaylık versin. Kurtarma çalışmaları yapan operatörlere, işçilere de Cenabıhak kol kanat gersin. Allah onlardan razı olsun. Onlar da riskli bir iş yapıyorlar. Mümkün mertebe bütün çalışmalar onları da riske sokmamak üzere yürütülüyor." ifadesini kullandı.

banner53
Yorumlar (0)
22
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?