banner15

Sağlık Bakanlığı'ndan Van Persie açıklaması

Sağlık Bakanlığı, Akhisar Belediyespor-Fenerbahçe maçında göz kapağı yarılan Robin Van Persie için istenen ambulansın uzun süre gelmemesine ilişkin açıklama yaptı.

Sağlık Bakanlığı'ndan Van Persie açıklaması

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Akhisar Belediyespor-Fenerbahçe maçında göz kapağı yırtılan Robin van Persie'yi hastaneye götürecek ambulansın kilitli olması nedeniyle hastaneye geç götürülmesine ilişkin Sağlık Bakanlığı'ndan açıklama geldi.

Açıklama şöyle:

Bakanlığımız ambulansları spor kulüpleriyle organize olarak bu tür yaralanmalara karşı statlarda görevlendirilmektedir. Bu çerçevede dün akşam oynanan maçta da iki adet 112 acil yardım ambulansı stat çevresinde hazır bekletilmiştir.

Maç sırasında göz kapağı üzerine darbe alan ve yaralanan Robin Van Persie’ye ilk müdahale kulüp doktoru ve saha içi anlaşmalı özel kuruluş doktoru tarafından yapılarak hastaneye sevk edilmesine karar verilmiştir.

Statta hazır bekleyen özel ambulans, kapı kilitli olduğu için kendilerine ayrılan bölümden çıkamamıştır. Bunun üzerine 19.41'de 112 Komuta Kontrol Merkezi aranarak ambulans istenmiştir. Statta görevli olan 112 ambulans ekibi, futbolcunun bulunduğu istikamete 19.42'de hareket ederek 19.45'te yani 3 dakika içinde ulaşmıştır. Ekip yaralı futbolcuyu alarak hastaneye naklini gerçekleştirmiştir. Dolayısıyla 112 Acil ambulanslarımızın 15 dakikada olay yerine vardığı iddiaları gerçeği yansıtmamaktadır.

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2016, 08:27
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35