Sahil Güvenlik botu yük gemisiyle çarpıştı, üç kayıp

Sarayburnu açıklarında Sahil Güvenlik botu ile gemi çarpıştı. Botta 7 personel olduğu belirtildi

Güncel 17.08.2016, 08:56 17.08.2016, 10:08
Sahil Güvenlik botu yük gemisiyle çarpıştı, üç kayıp

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İstanbul’da Karadeniz yönüne giden bir yük gemisi saat 08.00 sıralarında Sarayburnu açıklarında seyreden Sahil Güvenlik botu ile çarpıştı.

Çarpışmanın etkisi ile içinde görevli askerlerin bulunduğu Sahil Güvenlik botu alabora oldu ve burnuna kadar battı. Bu arada henüz bayrağı ve ismi belli olmayan yük gemisi yoluna devam etti.

Alabora olan Sahil Güvenlik botuna yardım için ilk önce çevrede bulunan balıkçı tekneleri yanaştı daha sonra Kıyı Emniyeti kurtarma botu tekneyi batmaması için bağladı.

Yedi kişinin olduğu botta kurtarma çalışmaları sürüyor.

VALİ ŞAHİN: ÜÇ KİŞİ KAYIP

İstanbul Valisi Vasip Şahin, Sarayburnu açıklarında sahil güvenlik botuyla bir kuru yük gemisinin çarpıştığını belirterek, "Ardından sahil güvenlik teknesi alabora olarak sürüklenmeye başlamış." dedi.

Bölgede incelemelerde bulunan Şahin, gazetecilere yaptığı açıklamada, kazanın ardından Sahil Güvenlik, Gemi Kurtarma İşletmeleri Genel Müdürlüğü ve deniz polisi ekiplerinin çalışma başlattığını belirtti.

Vali Şahin, kazaya ilişkin şu bilgileri verdi:

"Sarayburnu açıklarında sahil güvenlik botuyla bir kuru yük gemisi çarpışmış, ardından sahil güvenlik teknesi alabora olarak sürüklenmeye başlamış. Sahil güvenlik, Gemi Kurtarma İşletmeleri Genel Müdürlüğü ve deniz polisi ekipleri, sahil güvenlik teknesinde bulunan 6 kişiden 3'ünü sağ olarak kurtardı. Diğer 3 kişinini kurtarılmasıyla ilgili çalışmalar sürüyor."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?