banner15

Sahte twitle Erkan Oğur'a skandal yasak

Sakarya'da Büyükşehir Belediyesi'nin etkinliği kapsamında düzenlenmesi planlanan sanatçı Erkan Oğur'un konseri, sahte bir Twitter hesabından atılan "MİT ve DHKP-C ile ilgili mesajlar" yüzünden iptale dildi. İptal haberi sosyal medyada tepkiyle karşılandı

Sahte twitle Erkan Oğur'a skandal yasak

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nin duyurduğu Ramazan etkinlikleri kapsamında sanatçılar Erkan Oğur ve İsmail Hakkı Demircioğlu'nun Adapazarı'nda bu gece vereceği konser tartışmalı şekilde iptal edildi.

İddiaya göre belediye, konseri önce duyurdu, iki saat sonra da 'hava muhalefeti nedeniyle' iptal edildiğini bildirdi. Ancak asıl iptal nedeninin Erkan Oğur'un Twitter hesabından MİT'e yönelik yaptığı eleştiriler olduğu ileri sürüldü.

Radikal'in haberine göre olayı doğrulayan ve kendilerine bir gerekçe bildirilmediğini ifade eden Oğur'un menajeri ise sanatçıya ait bir Twitter hesabı bulunmadığını söyledi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, 21'nci Ramazan etkinlikleri kapsamında geçen yıl da Adapazarı'nda konser veren Erkan Oğur'un bir hafta önce Sakarya Park Amfi Tiyatro Sahnesinde konser vereceğini duyurdu. Şehrin çesitli yerlerine asılan billbaordlarda konser duyurusu yapılırken, bugün saat 12.11'de basın kuruluşlarına 'Oğur ve Demircioğlu Bu Akşam Açık Hava Sahnesi’nde' başlığı ile gönderilen internet mesajında, 'Büyükşehir Belediyesi 21. Ramazan Etkinlikleri kapsamında Türk müziğinin usta isimleri Erkan Oğur ve İsmail Hakkı Demircioğlu, Sakaryalılarla buluşacak. 5 Temmuz Cumartesi günü Sakarya Park Amfi Tiyatro Sahnesi’nde gerçekleştirilecek ücretsiz etkinlik 23.00’da başlayacak' bilgisi verildi.

Bu mesajdan yaklaşık 2 saat sonra saat 14.08'de basın kuruluşlarına gönderilen ikinci mailde ise 'Oğur ve Demircioğlu Konseri Ertelendi' açıklaması geçildi. Açıklamada, '5 Temmuz Cumartesi günü (bugün) Sakarya Park Amfi Tiyatro Sahnesi’nde gerçekleştirilecek Erkan Oğur ve İsmail Hakkı Demircioğlu konseri hava muhalefeti nedeniyle ertelendi' denildi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada da '5 Temmuz Cumartesi günü (bugün) Sakarya Park Amfi Tiyatro Sahnesi’nde gerçekleştirilecek etkinlik hava muhalefeti nedeniyle iptal edilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” denildi.

Ancak Erkan Oğur'un konserinin iki gün önce kendisine ait olmadığını belirttiği Twitter hesabından yazdığı MİT'e yönelik eleştiriden dolayı iptal edildiği öne sürüldü. 

Sahte olduğu belirtilen Twitter hesabından atılan mesajda ''MİT'in dibine kadar sızdığı ve belki de yönettigi DHKP- C, Erdoğan'ı seçim öncesi mağdur bırakmak için bakalim ne yapacak? Polis? Çocuk? Bomba?" ifadeleri yer almıştı.

OĞUR TWITTER'A GİRDİ

Kendisi adına açılan sahte Twitter hesabı yüzünden Sakarya’da vereceği konser Sakarya Belediyesi tarafından iptal edilen Erkan Oğur, Twitter hesabı açmak zorunda kaldı. Erkan Oğur’un menajeri Ali Doyran’ın verdiği bilgiye göre Oğur, @erkanogurresmi kullanıcı adıyla bir hesap açtı.

Hesaptan ise ilk yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Twitter’da @ErkanOgursMusic adıyla açılmış bulunan hesabın Erkan Oğur’un şahsıyla hiç bir ilgisi yoktur ve Erkan Oğur’un resmi hesabı budur. Söz konusu hesap hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Önemle duyurulur.”

Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2014, 17:53
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48