banner15

Sakarya'da 69 darbe girişimcisi gözaltında

Sakarya Cumhuriyet Başsavcısı Ercan: "Darbeye teşebbüs etmeye çalışan subay, astsubay, uzman çavuş ve erlerden oluşan toplam 69 şüpheli, emniyet güçlerince silahlarıyla birlikte gözaltına alındı"

Sakarya'da 69 darbe girişimcisi gözaltında

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Sakarya Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Ercan, İstanbul ve Ankara'da FETÖ'den darbe girişimine ilişkin başlatılan soruşturma kapsamında 69 askerin emniyet güçlerince silahlarıyla gözaltına alındığını bildirdi.

Ercan, yaptığı yazılı açıklamada, Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığınca "darbeye teşebbüs eylemine" kalkışan askeri personel hakkında soruşturma başlatıldığını belirtti.

Cumhuriyet Başsavcılığınca verilen talimatlar doğrultusunda "darbeye teşebbüs" etmeye çalışan subay, astsubay, uzman çavuş ve erlerden oluşan toplam 69 şüphelinin emniyet güçlerince silahlarıyla yakalanarak gözaltına alındığını vurgulayan Ercan, şunları kaydetti:

"Olaya karıştığı değerlendirilen şüpheliler hakkında ek gözaltı işlemleri devam etmekte olup, soruşturma çok yönlü olarak sürdürülmektedir. Gelişmelerden ayrıca bilgi verilecektir."

Sakarya Valiliği önüne tank ve askeri araçlarla gelen askerlerle vatandaşlar arasında yaşanan arbedede yaralananlar oldu. Tank ve askeri araçlar ile askerlerin silahları vatandaşlarca ele geçirildi. 

Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2016, 04:55
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48