Saldırı hazırlığındaki 3 PKK'lı öldürüldü

Şırnak'ta güvenlik güçleri, saldırı hazırlığındaki teröristlere açtıkları ateşle ilk belirlemelere göre üç PKK üyesini etkisiz hale getirdi.

Saldırı hazırlığındaki 3 PKK'lı öldürüldü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Şırnak'ta güvenlik güçleri, saldırı hazırlığındaki PKK'lılara açtıkları ateşle ilk belirlemelere göre üç örgüt üyesini etkisiz hale getirdi.

Askeri kaynaklardan alınan bilgiye göre, PKK üyelerinin Şırnak Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı 48'inci Hudut Tugay Komutanlığı sorumluluk sahasındaki Andaç hudut taburlarının unsurlarına saldırı hazırlığında olduğu belirlendi.

Bunun üzerine teröristlere gece saatlerinde ateş açıldı, ilk tespitlere göre en az 3 PKK'lı etkisiz hale getirildi. Ayrıca bir grup vatandaşın ihbarı üzerine hududun Irak tarafındaki Kesta köyünün batısında bölücü terör örgütü üyelerinin kontrol noktası oluşturduğu ve buradan askeri birliklere saldırı düzenleyecek diğer teröristleri yönlendirdikleri öğrenildi.

Obüsler tarafından ateş altına alınan söz konusu bölgedeki PKK'lı etkisiz hale getirildi, kontrol noktası olarak kullanılan bina ve mevziler imha edildi.

Öte yandan Ömerli Tepe bölgesindeki askerlere PKK üyesi 4-5 kişilik grup tarafından dün sabah saatlerinde ateş açıldı.

Güvenlik güçlerinin anında karşılık vermesinin ardından teröristler bölgeden kaçtı. Yapılan aramada, bir antitank mayını, bir el yapımı patlayıcı düzeneği ve bir dürbün ele geçirildi.

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2016, 16:47
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35