banner15

Saldırı hazırlığındaki 3 PKK'lıya operasyon

Hakkari'nin Çukurca ilçesindeki operasyonda, saldırı hazırlığında oldukları belirlenen 3 PKK'lı etkisiz hale getirildi. Siirt'in Eruh ilçesi kırsalında, PKK'nın kullanıldığı tespit edilen sığınak, barınak ve silah mevzileri düzenlenen hava harekatıyla imha edildi.

Saldırı hazırlığındaki 3 PKK'lıya operasyon

 Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde devam eden operasyonda, saldırı hazırlığında oldukları belirlenen 3 PKK'lı etkisiz hale getirildi. 

,
Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinde, dünkü önemli yurt içi olaylara ilişkin bilgi verildi. Buna göre, Hakkari Çukurca'daki operasyonda saldırı hazırlığında oldukları tespit edilen 3 PKK'lı etkisiz hale getirildi.

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde tespit edilen iki ayrı sığınakta bir lav silahı, el yapımı patlayıcı yapımında kullanılan malzemeler ile çok sayıda tıbbi ve muhtelif yaşam malzemesi bulundu.

Diyarbakır Kocaköy'de güvenlik güçlerince icra edilen arazi araması sırasında bulunan ve 50 kilogram amonyum nitrat kullanılarak hazırlandığı belirlenen bir el yapımı patlayıcı imha edildi.

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde güvenlik güçlerince gerçekleştirilen arazi aramasında tespit edilen 10 barınak ve bir mağara içerisinde muhtelif yaşam malzemesi ele geçirildi, PKK'dan kaçan bir örgüt üyesi ise teslim oldu.

Siirt'in Eruh ilçesi kırsalında, PKK'nın kullanıldığı tespit edilen sığınak, barınak ve silah mevzileri düzenlenen hava harekatı ile imha edildi.

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2016, 16:45
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35