banner15

Saldırıya uğrayan metrobüs şoförü ilk kez konuştu

Acıbadem'de şemsiyeli saldırı sonrası kaza yapan metrobüsün sürücüsü Recai Türkoğlu, savcıya ifade verdi

Saldırıya uğrayan metrobüs şoförü ilk kez konuştu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İstanbul Acıbadem'de şemsiyeli saldırı sonrası 11 kişinin yaralandığı kazayı yapan metrobüsün sürücüsü Recai Türkoğlu, adliyeye gelerek savcıya ifade verdi.

Sabah saatlerinde Kartal'daki Anadolu Adalet Sarayı'na avukatıyla birlikte gelen sürücü Recai Türkoğlu savcılıkta verdiği ifadesinin ardından adliyeden ayrıldı. Basın mensuplarının "Savcılık tarafından serbest mi bırakıldınız" sorusuna Türkoğlu'nun avukatı Hasan Abanoz, "Evet şu aşamada serbest" dedi. Hangi suçlama ile ifade verip serbest bırakıldığı sorusuna ise avukat Abanoz, "Olay basına yansıdı. Şu an için bir şey söylemek doğru olmayacak" diye konuştu.

"KARŞILIK VERMEDİM"

Burnu bandajlı olarak görülen metrobüs sürücüsü Recai Türkoğlu ise, "Sağlığım iyi çok şükür. Karşılık vermedim. Bir şey söylemek istemiyorum şu anda" dedi.

"YOLCU ALIP ALMAMA KONUSU"

Bu sırada avukatı Hasan Abanoz da, "Müvekkilim vurmanın etkisi ile şuurunu kaybetti. O sebeple düştü direksiyondan. Saldırganın vuruşu ile müvekkilim zaten şuurunu kaybetmiştir. Bu sırada direksiyon mahalinden de saldırganın video görüntülerinden de görüldüğü üzere çekilerek atılmıştır. Bu sebeple kaza meydana gelmiştir. Evveliyatında da yolcu alıp almama konusu. Yani başka bir şey değil. Tamamen saldırganın kişisel bir egosu. Öyle görünüyor ki burada taksirle yaralamadan bir dava açılabilir" şeklinde konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2016, 13:40
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35