banner15

Saldırıyla ilgili 13 kişi gözaltında

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada, "Eyleme iştirakleri olduğu değerlendirilen 13 kişi gözaltına alındı. Soruşturma, olayın tüm fail ve bağlantılarının ortaya çıkarılabilmesi yönünde genişletilerek sürdürülmektedir." denildi

Saldırıyla ilgili 13 kişi gözaltında

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İstanbul'daki terör eylemine iştirakleri olduğu değerlendirilen 13 şüpheli ile terörü meşru gösteren, terörle mücadele edenleri hedef gösteren haber, yorum ve paylaşımlarda bulunan 3 kişinin gözaltına alındığı bildirildi. 

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan yazılı açıklamada, dün saat 22.30 sıralarında Beşiktaş Arena stadı yakınlarında, Türkiye Cumhuriyeti devletini hedef alan terör saldırılarıyla ilgili olarak yürütülen soruşturma kapsamında, eyleme iştirakleri oldukları değerlendirilen 13 kişinin gözaltına alındığı belirtildi.

HABER YORUM VE PAYLAŞIMLAR TAKİP ALTINDA

Soruşturmanın, olayın tüm fail ve bağlantılarının ortaya çıkarılabilmesi yönünde genişletilerek sürdürüldüğü vurgulanan açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

"Bununla birlikte, terör saldırısıyla ilgili basın yayın yolu ile ya da sosyal medya platformlarında, terörü ve terör örgütlerini övücü mahiyette, terör örgütlerinin propagandasına hizmet eden, terörü meşru gösteren, terörle mücadele edenleri hedef gösteren haber, yorum ve paylaşımlar takip edilmekte olup, bu konuda yürütülen soruşturma kapsamında şu ana kadar 3 şüpheli gözaltına alınmıştır. Bir kısım şüphelilerin yakalanması çalışmalarına ise devam edilmektedir."

Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2016, 15:38
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48