banner15

Salih Mirzabeyoğlu için özgürlük çadırı

Salih Mirzabeyoğlu'nun serbest bırakılmasını isteyen sevenleri, Bolu'da D-100 karayolunun girişinde "özgürlük çadırı" kurdu

Salih Mirzabeyoğlu için özgürlük çadırı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Bolu F Tipi Cezaevi'nde ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasını çeken 'Salih Mirzabeyoğlu' olarak da bilinen Salih İzzet Erdiş'in özgür kalmasını isteyen bir grup, cezaevinin önünde kamp kurdu.

Gaye Fikir Platformu Başkanı Fatma Parmaksız, Salih İzzet Erdiş ile ilgili hukuki sürecin özgürlüğü lehinde sonuçlanmasını istediklerini söyledi.

Geçen yıl Ramazan ayında Kuruçay mevkiinde bulunan Bolu F Tipi Cezaevi önüne kamp kuranlar, bu Ramazan ayında da Salih İzzet Erdiş'in özgür kalması için kamp kurdu. Farklı kentlerden gelerek cezaevi önünde toplanan yaklaşık 40 kişi cezaevine giden yol üzerindeki demir parmaklıkların üzerine Salih İzzet Erdiş'in fotoğrafları ile pankartlar taktı. Erdiş'in özgür kalmasını isteyenler Ramazan ayı boyunca cezaevinin önünde çadırda kalacak.

'Özgürlük kampı'nın Erdiş ile ilgili hukuki sürece destek vermek amacıyla yapıldığını belirten Gaye Fikir Platformu Başkanı Fatma Parmaksız, "Devam eden sürecin Salih Mirzabeyoğlu'nun özgürlüğü lehinde bir an önce sonuçlanması için yetkililerin ivedilikle gerekenleri yapma sorumluluklarını bir kez daha hatırlatıyoruz. Bizler burada Mirzabeyoğlu'nun özgürlüğünü karşılamak üzere bulunuyoruz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2014, 16:20
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48