banner15

Samatya'daki kadın cinayetlerinde yeni gelişme

Adli Tıp Kurumu'nun raporunda, sanık Murat Nazaryan'ın cezai ehliyetinin tam olduğu belirtildi

Samatya'daki kadın cinayetlerinde yeni gelişme

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Adli Tıp Kurumu'nun raporunda, Samatya'da oturan Ermeni asıllı Türk vatandaşı Maritsa Küçük'ü öldürdüğü iddiasıyla yargılanan sanık Murat Nazaryan'ın cezai ehliyetinin tam olduğu bildirildi.

İstanbul 2. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuklu sanık Murat Nazaryan ile Küçük ailesinin avukatı Eren Keskin katıldı.

 Duruşmada, Adli Tıp Kurumu 4. İhtisas Dairesi'nden gönderilen rapor okundu. Raporda, sanık Nazaryan'ın suç tarihinde cezai ehliyetinin tam olduğu belirtildi.

Avukat Eren Keskin, dava sürecinde bir çok yaşlı Ermeni kadının dövülüp öldürüldüğünü ve bu olayların davayla ilişkisi bakımından yeterince araştırılmadığını savunarak, Ermeni asıllı Turfanda Aşık adlı yaşlı bir kadının dövüldüğü ve hastanede yoğun bakımda kaldığı yönündeki haberin yer aldığı gazete kupürünü mahkemeye sundu.

Konunun İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca araştırılmadığını ve soruşturma açılmadığını anlatan Keskin, "Biz, bu dava konusu olayın sanıkla birlikte birden fazla kişi tarafından gerçekleştirildiği kanaatindeyiz. Turfanda Aşık'ı yaralayan kişinin de bu olaya karışmış olabileceğini düşünüyoruz. Biz bir kişinin ceza almasını değil, gerçeğin ortaya çıkmasını istiyoruz" diye konuştu.

SANIK ADLİ TIP'A SEVK EDİLDİ
 
Mahkeme heyetinin ara kararında, daha önce sunulan raporda, beyaz örtü üzerinde, maktul Küçük ile uyumlu kan izleri dışındaki lekede en az biri erkek birden fazla kişiye ait olabilecek karışık DNA profillerinin tespit edildiği bilgisinin yer aldığı hatırlatıldı.

Heyet, DNA profillerinin, sanık veya başka erkek şahıslara ait olup olmadığı, bunun tespit edilip edilemeyeceği hususlarında rapor alınması için sanığı Adli Tıp Kurumu Biyolojik İhtisas Dairesi'ne sevk etti.

Avukat Keskin'in mahkemeye sunduğu "Turfanda Aşık'a saldırı yapılması" haberini ihbar sayan heyet, faillerin bulunması için İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

İddianameden

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, sanık Nazaryan'ın "canavarca hisle veya eziyet çektirerek kasten öldürmek" suçundan ağırlaştırılmış müebbet, "konut dokunulmazlığını ihlal" ve "kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" suçlarından da 2 yıldan 7 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması isteniyor.

Şişli ve Fatih'te 2012 yılının kasım ve aralık aylarında, yalnız yaşayan 4 yaşlı kadın çeşitli zamanlarda saldırıya uğramış, Maritsa Küçük (85) yaşamını yitirmişti. Olayla ilgili Ermeni asıllı Murat Nazaryan tutuklanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2014, 13:14
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35