banner15

Samsun'da zengin sporuna 370 dönüm arazi tahsisi

Samsun'da zengin sporu olarak bilinen Golf için 370 dönümlük arazi tahsis edildi

Samsun'da zengin sporuna 370 dönüm arazi tahsisi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Samsun Büyükşehir Belediyesi ilginç bir projeye imza attı. Vatandaştan ziyade 'zenginleri' düşünen proje için deniz dolduruldu ve 370 dönüm düzlük arazi ortaya çıkarıldı. Belediye tarafından yapılan ve dünyada deniz doldurularak yapılan ilk golf sahası olma özelliğini taşıyan golf sahasının yapımında sona gelindiği belirtildi.

Golf için büyük arazi tahsisini savunan öven Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, "Bu sporu, her ne kadar zengin sporu olarak görsek de bu bir kültürdür. Bir şehirde golf sporunun bulunması şehre değer katar" dedi.

Ak Partili Yusuf Ziya Yılmaz, dünyanın en çok kazandıran sporuna ev sahipliği yapacak Samsun'a golfün büyük ekonomik kazanç sağlayacağını dile getirerek "Dünyada 61 milyon insan golf oynuyor ve bunlardan 27 milyonu golf sporu amaçlı seyahat ediyor. ABD ekonomisinin yüzde 1.64'ü, yani 196 milyar dolar golf endüstrisinden oluşmakta, İspanya 5 milyar Euro, Türkiye ise 100-150 milyon Euro golf endüstrisinden gelir elde etmektedir. Samsun 27 milyon golf sporu amaçlı seyahat eden turistlerden niçin pay almasın. Golf kentimize önemli kazanç sağlayacak. Bu sporu, her ne kadar zengin sporu olarak görsek de bu bir kültürdür. Bir şehirde golf sporunun bulunması şehre değer katar. Yatırımcının gelmesi, üst düzey insanların da gelmesini sağlar. Ayrıca ekonomiye ve istihdama önemli oranda katkısı olur" dedi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yazılı açıklamada, yapımına yaklaşık bir yıl önce başlanan golf sahası projesinin tamamlanmak üzere olduğu belirtildi. Açıklamada dünyada deniz doldurularak yapılan ilk golf sahası olma özelliği taşıyan golf sahasının yakın zamanda hizmete gireceği belirtildi. Atakum İlçesi Batıpark dolgu alanına yapılan Türkiye'nin ilk resmi ve Karadeniz Bölgesi'nin de tek Golf Akademisi'nin açılış için gün saydığı ifade edildi.

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2016, 12:29
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35