banner39

Sanık savunması için salon boşaltıldı

İkinci Ergenekon davası sanıklarından Yüksel Dilsiz'in savunmasının kapalı otorumda alınması dolayısıyla izleyiciler ve diğer sanıklar dışarı çıkarıldı

Güncel 02.04.2012, 10:48 02.04.2012, 10:48
Sanık savunması için salon boşaltıldı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İkinci ''Ergenekon'' davasının 169'uncu duruşması başladı.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesince Silivri Ceza ve İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nde oluşturulan salonda görülen duruşmaya, CHP İzmir Milletvekili gazeteci Mustafa Balbay ile gazeteci Tuncay Özkan ve emekli Orgeneral Hurşit Tolon'un da aralarında bulunduğu 13 tutuklu sanık katıldı.

''Odatv davası'' kapsamında tutuklu yargılanan bu davanın tutuksuz sanığı Yalçın Küçük ile yine başka suçtan tutuklu olan Yüksel Dilsiz, tutuksuz sanıklar Hakan Akdoğan ve Hüseyin Vural da duruşmada hazır bulundu.

Tutuklu yargılanan CHP Zonguldak Milletvekili ve Başkent Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Mehmet Haberal, emekli Tuğgeneral Levent Ersöz, Levent Göktaş ve Oğuz Bulut ise duruşmaya gelmedi.

Mahkeme Heyeti Başkanı Hasan Hüseyin Özese, çapraz sorgusuna devam edilecek olan Yüksel Dilsiz'in mahkemeye verdiği dilekçe üzerine, daha önceki aşamalarda verdiği beyanları dikkate alınarak kapalı oturum yapılmasına karar verdi.

Salondaki diğer sanıklar, izleyiciler ve basın mensuplarının dışarı çıkartıldığı duruşma, önceki beyanları da kapalı oturumda alınan Dilsiz'in çapraz sorgusuyla devam ediyor.

banner53
Yorumlar (0)
10
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?