banner39

banner35

Şantiye basan PKK 18 iş makinesini yaktı

PKK'lıalrın yol inşaatı şantiyesini basarak işçileri darbedip iş makinelerini yaktığı bildirildi

Güncel 22.08.2015, 11:31 22.08.2015, 12:18
Şantiye basan PKK 18 iş makinesini yaktı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Erzurum’un Tekman ilçesinde yol yapımını üstlenen firmaya ait 18 iş makinesi ve 6 konteyner, PKK’lılar tarafından ateşe verildi.

Hacıömer Mahallesi'nde özel şirket tarafından yapımı sürdürülen Işıklar Yolu'nun Çevirme mevkisindeki şantiyeye gelen PKK mensupları, işçileri darbedip 18 iş makinesi ve 6 konteyneri ateşe vererek kaçtı.

Yangında iş makineleri ve konteynerler kullanılamaz hale geldi.

Kaçan saldırganların yakalanması için geniş çaplı operasyon başlatıldı.

TEKMAN KAYMAKAMI ÜN'DEN AÇIKLAMA

Tekman Kaymakamı Lütfullah Ün, AA muhabirine, Hacıömer güzergahındaki Çevirme Köprüsü mevkisinde yol yapımını sürdüren firmanın şantiyesinin basıldığını söyledi.

Saldırganların şantiyedeki işçileri darbederek cep telefonlarına el koyduklarını anlatan Ün, "6 konteyner ve 18 iş makinesi kullanılamaz hale gelmiş. Tabiri caizse buradaki vatandaşlar da PKK'nın buraya hizmet gelmesini engellemek istediğini biliyor. Teröristlerin yakalanması için geniş çaplı operasyonlar sürüyor" bilgisini paylaştı.

Yorumlar (1)
sancak 7 yıl önce
Şantiye mak.larının yakılacağı biliniyor. niye şehir merkezinde veya özel harekatın koruduğu bir alana çekilmiyor anlamış değilim. Bir önlem alın bir yöntem bulun be adam demezler mi?
27
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?