banner39

Saraçhane'de son iftar

Çeşitli STK'ların destek verdiği ve 26 Temmuz'dan beri Saraçhane'de yoğun katılımla gerçekleşen etkinlikler bugün sona eriyor

Güncel 02.08.2013, 15:28 02.08.2013, 15:28
Saraçhane'de son iftar

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Fatih Saraçhane Parkı'nda, Genç Hareket öncülüğünde, Suriye ve Mısır'da yaşanan acıları paylaşmak ve haksızlıklara tepki göstermek amacıyla düzenlenen "Kardeşlik, Adalet, Özgürlük İçin 7 Gün 7 Saat Etkinlikleri"nin son gününde, Adeviyye Meydanı'na canlı olarak bağlanılıp, destek konuşmaları yapılacak.

Çeşitli sivil toplum kuruluşlarının da destek verdiği ve 26 Temmuz'dan beri yoğun katılımla gerçekleşen etkinlikler bugün sona eriyor.

Mısır'da yaşanan darbe ve katliamların ardından tepki için Saraçhane Parkı'nda toplanan Genç Hareket üyeleri, iftar yaptıktan sonra sahura kadar parkta etkinlikler gerçekleştiriyor. İftarla başlayan program, akşam namazıyla devam ediyor. Ardından hatimler okunuyor. Davet edilen veya misafir olarak katılan yazar ve sivil toplum kuruluşu yöneticilerinin konuşmalar yaptığı etkinlikler, hep birlikte teravih namazı kılınması ve dünya mazlumları için dualar edilmesiyle sürüyor. Etkinliklerde çeşitli sanatçılar da sahne alıyor.

"Kardeşlik Bedel İster" başlığıyla düzenlenen etkinliklerde, Rabiatul Adeviyye ve Nahda meydanlarına selam gönderilip destek verilirken, Mısır'daki darbenin sorumlularına da tepkiler dile getiriliyor.

Sadece Mısır için değil, Suriye, Filistin ve tüm mazlum coğrafyalara destek amacıyla düzenlenen etkinliklerin son gününde, Adeviyye Meydanı'na canlı olarak bağlanılıp, Saraçhane'den destek konuşmaları yapılacak.

Genç Hareket Başkanı Sezgin Kızılkoca, İnsan Medeniyet Hareketi Başkanı Tahir Aktüre ve İnsan Medeniyet Hareketi Yüksek İstişare Heyet Başkanı Mehmet Güney'in konuşmalarının ardından İhvan-ı Müslimin'in önde gelen isimleri de Saraçhane Parkı'na canlı olarak bağlanacak.

banner53
Yorumlar (0)
28
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?