banner39

Sarı toz alarmında 24 kişi gözlem altında

Kanada, Belçika ve Almanya'nın İstanbul'daki başkonsolosluklarından gözlem altında tutulanların sayısı 16'dan 24'e yükseldi

Güncel 25.10.2014, 15:25 25.10.2014, 15:30
Sarı toz alarmında 24 kişi gözlem altında

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Şüpheli toz maddeye maruz kalan Kanada, Belçika ve Almanya'nın İstanbul'daki başkonsolosluklarından gözlem altına alınanların sayısı 16'dan 24'e yükseldi.

Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada, Kanada'nın İstanbul Başkonsolosluğunda açılan bir zarfın içindeki şüpheli toz madde ile teması olan kişilerin Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesine ivedilikle nakledildiği anımsatıldı.

Şüpheli toz maddeye maruz kaldığı bildirilen, toplam 24 kişinin hastanenin Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Kliniğinde gözlem altında tutulduğu, genel durumları iyi olduğu, alınan numunenin kesin sonucu çıkana kadar izole bir odada gözlem altında tutulmaya devam edilecekleri bildirildi.

Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Enfeksiyon ve Klinik Mikrobiyoloji Kliniğinde Kanada Konsolosluğu'ndan 3 yabancı, 15 Türk olmak üzere 18 kişi, Alman Konsolosluğundan 2 Türk,  2 Alman olmak üzere 4 kişi, Belçika Konsolosluğu'ndan ise  2 Türk olmak üzere toplam 24 kişinin izole odalarda takipleri devam ediyor.

Açıklamaya göre, şüpheli zarftan alınan numuneler Ankara Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Mikrobiyoloji Referans Laboratuvarı'nda incelemeye alınacak.  Numune sonuçlarının 27 Ekim Pazartesi günü ilgili kurumlar ve kamuoyuna açıklanması planlanıyor.

banner53
Yorumlar (0)
17
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?