banner39

Sarısülük davası 2 Aralık'a ertelendi

Ankara'da Gezi eylemlerine destek için düzenlenen gösteride Ethem Sarısülük'ü öldürdüğü öne sürülen polisin tutuklanma talebi reddedildi, dava 2 Aralık'a ertelendi

Güncel 28.10.2013, 11:04 28.10.2013, 12:18
Sarısülük davası 2 Aralık'a ertelendi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Ankara’da Gezi Parkı’na destek eylemleri sırasında polis kurşunu ile öldüğü iddia edilen Ethem Sarısülük’ün ikinci duruşmasında sanık polis A.Ş.'nin tutuklanma talebi reddedildi. Duruşma 2 Aralık'a ertelendi.

Ankara’da Gezi Parkı’na destek eylemleri sırasında polis kurşunu ile öldüğü iddia edilen Ethem Sarısülük’ün ikinci duruşması Ankara 6. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapıldı. Davaya sanık polis A.Ş katılmadı.

Avukatları A.Ş’nin ifadesinin telekonferans sistemi ile alınmasını talep etti. Dava nedeni ile adliye çevresinde yoğun güvenlik önlemi alındı.

Davaya destek veren çok sayıda kişi adliye önünde toplandı. CHP Milletvekilleri Aylin Nazlı Aka, Sezgin Tanrıkulu,  Veli Ağbaba ve bazı CHP’li miletvekilleri de davayı izlemek üzere mahkemeye geldi.

Duruşmada sanık polis A.Ş.'nin tutuklanma talebi reddedildi. Duruşma 2 Aralık'a ertelendi. Kararın açıklanmasıyla salonda gerginlik çıktı. Duruşma sonunda da adliye önü bir anda karıştı. Polis, davaya destek olmak için toplanan gruba tazyikli su ve biber gazı ile müdahale ediyor.

banner53
Yorumlar (0)
11
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?