banner39

Sarıyaşar Mazlumder'de yeniden başkan

MAZLUMDER İstanbul Şubesi'nin 11. olağan kongresinde Cüneyt Sarıyaşar, yeniden başkan seçildi

Güncel 01.04.2013, 16:37 01.04.2013, 18:15
Sarıyaşar Mazlumder'de yeniden başkan

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

MAZLUMDER İstanbul Şubesi'nin 11. Olağan Kongresi Haliç Kongre Merkezi'nde yapıldı. Kongrede delegelerin büyük çoğunluğunun oyunu alan Cüneyt Sarıyaşar yendien başkanlığa seçildi.

Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleşen 11. Olağan Kongre'de MAZLUMDER İstanbul Şubesi Başkanlığı için iki aday yarıştı. Kongrede Mazlum-Der İstanbul Şubesi Başkanı Cüneyt Sarıyaşar'ın yanı sıra MAZLUMDER üyelerinden Adem Çevik de bir liste hazırlayarak aday oldu.

Kongreye Suriye Müslüman Kardeşler Hareketi, Suriye Müslüman Alimler Birliği, Tunus Nahda, Mısır Hürriyet ve Adalet Partisi, Bangladeş Cemaat-i İslami, Yemen Islah Partisi ve Libya Trablus Yardımlaşma ve Kalkınma Derneği lider ve temsilcileri de katılarak birer konuşma yaptı.

Cüneyt Sarıyaşar ve Adem Çevik'in hazırladığı iki listeyle yapılan kongrede Sarıyaşar, 189 delegenin oyunu alarak tekrar MAZLUMDER İstanbul Şubesi Başkanlığına seçildi. Adem Çevik'in sunmuş olduğu liste ise kongrede 28 delegenin oyunu aldı.

Cüneyt Sarıyaşar'ın listesinde Ramazan Beyhan, Kaya Kartal, Hüseyin Sevim, Ali Öner, Hasan Postacı ve Tevfik Durmaz yer alıyor.

Kongre Ömer Karaoğlu'nun verdiği konser ile sona erdi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?