banner15

Savunması alınmadan cezalandırıldı

Mevlüt Çavuşoğlu’nu eleştirdiği için sürgün edildiğini ileri süren Eğitim-Bir-Sen Başkanı Altuntaş hakkında yürütülen soruşturmada, savunma alınmadan cezalandırıldı. Altuntaş hakkında çıkarılan kararnamenin de uygulanmamasından şikayetçi

Savunması alınmadan cezalandırıldı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Dışişleri eski Bakanı ve Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu’na yönelik yaptığı eleştiri ve açıklamalar nedeniyle yaklaşık 4 ay önce Siirt’in Pervari ilçesine sürgün edilen Eğitim-Bir-Sen Alanya eski Şube Başkanı Hacı Mehmet Altuntaş hakkında yürütülen soruşturma dosyasında sona gelindi.

Antalya Körfez Gazetesi'nde yer alan habere göre kazandığı dil eğitimini almak için Kuveyt’te bulunduğu için ifade veremeyen Altuntaş, dosyanın kapandığını atandığı Pervari ilçesine gönderilen ‘son savunma’ yazısıyla öğrendi. Hakkında devam eden soruşturmanın ifadesi alınmadan sonuçlandırıldığını belirten Altuntaş, “Emir demiri keser icabı gıyabımda düzenlenen soruşturma muhabbetiyle yeni bir ceza ile karşı karşıyayım” diyerek duruma tepki gösterdi.
 
Geçmişte Alanya Sivil Anayasa Platformu’nun başkanlığını yaptığını ve AK Parti ile birlikte önemli çalışmalara imza attıklarını belirten Altuntaş, hakkında açılan soruşturmanın yanı sıra bazı çevrelerin kendisini ‘Fethullahçılık’ ile suçladıklarını ancak iddiaların tamamen asılsız olduğunu söyledi.
 
Son olarak Kuveyt’e gitmek için Alanya Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ücretsiz izin dilekçesi gönderdiğini, ancak bir ayı aşkın süreyle cevap verilmediğini vurgulayan Altuntaş, “Milli Eğitim Bakanlığı hakkımdaki Pervari kararnamesini İstanbul olarak değiştirdi. Kuveyt’e geleceğim için yeni kararname elime ulaşmadan ayrıldım. Bu nedenle verdiğim düzeltme dilekçesine rağmen Milli Eğitim İlçe Müdürü Hüseyin Er kararnameyi uygulamadı. Adeta kendisini bakanlığın bile üzerinde gördü. Ücretsiz izin isteğime cevap vermemesi durumunda sorumlu olacağına dair Osmaniye’den noter aracılığıyla ihtar çekmiştim, ama gereğini halen yapmadı” dedi.

Altuntaş, Hüseyin Er hakkında hem adli, hem idari yönden suç duyurusunda bulunduğunu da bildirdi.

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2015, 09:59
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35