Seçim bitti, şiddet sürüyor

Seçimlerle ilgili tartışmalar sürüyor. Çzellikle muhtarlık seçimimin tarafları arasında çok sayıda çatışma yaşanırken Tillo'da Saadet'in adayı öldürüldü

Seçim bitti, şiddet sürüyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Seçimler bitmesine rağmen özellikle muhtarlıklarla ilgili şiddetli tartışmalar şiddete dönüşüyor. Seçim günü muhtarlık seçimleri ile ilgili kavgalarda dokuz kişi ölürken dün de olaylar devam etti.

OY VERDİĞİNE İNANDIRAMADI, İNTİHAR ETTİ

Şırnak'ın İdil ilçesinde kazanamayan muhtar adayına oy verdiğini eşine inandıramayan İbrahim Denli, beylik tabancasıyla intihar etti.

Edinilen bilgiye göre, İdil ilçesi Tekeköy köyünde ikamet eden İbrahim Denli (49), köydeki muhtarlık seçiminde taraflardan kaybedenin akrabası eşiyle, oy verme yüzünden tartıştı. Eşini, onun akrabası olan muhtar adayına oy verdiğine bir türlü inandıramayan Denli, beylik tabancasıyla kafasına ateş etti.

Olay yerinde hayatını kaybeden Denli'nin cesedi, yakınlarınca İdil Devlet Hastanesine kaldırıldı. Denli, savcılık tarafından buradaki ilk incelemesinin ardından otopsi yapılmak üzere Diyarbakır Adli Tıp Kurumuna gönderildi.

TİLLO'DA SAADET'İN ADAYI ÖLDÜRÜLDÜ

Siirt'te AK Parti ve Saadet Partisi ilçe belediye başkan adaylarının yakınları arasında çıkan silahlı kavgada, Saadet Partisi Tillo İlçe Belediye Başkan adayı Behmen Aydın hayatını kaybetti. Kavgada 6 kişi yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, dün Tillo ilçesinde AK Parti belediye başkan adayı Mehmet Mesut Memduhoğlu ve Saadet Partisi adayı Behmen Aydın'ın yakınları arasında yaşanan gerginlik Siirt kent merkezinde devam etti.

Yenimahalle'de aynı zamanda akraba olan aileler arasında çıkan tartışma silahlı ve bıçaklı kavgaya dönüştü.

Kavgada, Saadet Partisi Tillo İlçe Belediye Başkan adayı Behmen Aydın (60) olay yerinde hayatını kaybetti. Yaralanan İsmail Mers (25), Recep Memduhoğlu (38), Idham Aydın (51), Abdulkerim Abbasioğlu (50), Abdulkerim Memduhoğlu (29) ve Mehmet Beyazıt Abbasioğlu (24) Siirt Devlet Hastanesinde tedavi altına altına alındı.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor. 

AKSARAY'DA "NEDEN OY VERMEDİN" KAVGASI

Aksaray’ın Borucu köyünde de muhtarlık seçimi sebebiyle çıkan tartışma şiddete dönüştü.

Köyde muhtarlık seçimini kazanan Mustafa Tosun’un yakınları Süleyman T. ve Arslan K., Abdullah Koçak ve Yaşar Tozak’a, ‘Oyunuzu bize neden vermediniz?’ diye sordu. Ardından iki grup arasında çıkan kavgada Süleyman T. ve Arslan K., tabancayla Koçak ve Tozak’a ateş açtı. Yaralanan iki kişi, ambulanslarla Aksaray Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Koçak, yapılan tüm müdahaleye rağmen öldü. Tozak’ın sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi. Olayın ardından Koçak ve Tozak’ın yakınlarının hastane önüne gelmesi üzerine, polis geniş güvenlik önlemi aldı. Jandarma ekipleri, kaçan 2 şüphelinin yakalanması için çalışma başlattı.

Gaziantep’in Şahinbey ilçesindeki muhtarlık seçiminde çıkan tartışmada da silahlar konuştu. Kerer köyünde muhtarlık seçimleri sebebiyle çıkan silahlı kavgada 5 kişi yaralandı. İddiaya göre polis memuru Fevzi T.’nin kardeşi Kenan T. dünkü seçimde muhtar adayı oldu. Kenan T.’nin karşısına ise rakip olarak amcasının oğlu Beyhan T. çıktı. Oy kullanma işlemlerinin tamamlanmasının ardından Beyhan T., seçimleri kazandı. Bunun üzerine dün mahalleye gelen Fevzi T., muhtarlığı kaybeden kardeşine oy vermedikleri gerekçesiyle akrabalarıyla tartışmaya başladı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesiyle Fevzi T., beylik tabancasıyla Tülay T. (19) ile Tülay T.’nin babası Mustafa Kemal T. (41) ve dedesi Beşir T.’yi (71) yaraladı. Ablası, babası ve dedesinin yaralandığını gören Beşir T.(18) ise evdeki av tüfeğini alarak Fevzi T. ve Kenan T.’ye ateş ederek yaraladı. Yaralılar olay yerine sevk edilen ambulanslarla Dr. Ersin Arslan ve Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldı. Yaralılardan Tülay ve Mustafa Kemal T.’nin hayatî tehlikelerinin devam ettiği öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2014, 08:44
banner53
YORUM EKLE

banner39